kmu.gov.ua

Яценюк: Доходи українців у 2016 році зростуть на 12%

  Кабмін заклав у проект державного бюджету на 2016 рік зростання доходів українців на 12%.

  Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у традиційних "10 хвилинах", повідомляє Урядовий портал.

  Глава уряду наголосив: "У цьому році, у вересні, ми підвищили соціальні стандарти на 13 і 19% відповідно. Притому що рівень інфляції був доволі високий. Нам не вдалося повністю скомпенсувати втрати українських сімей від росту цін. Але в наступному році ми закладаємо ріст доходів населення України на 12%. І це саме та цифра, яка повністю скомпенсує ріст цін і тарифів в 2016 році".

  На думку Яценюка, у законі України про державний бюджет, в першу чергу, мова повинна йти про підвищення соціальних стандартів, забезпечення соціальної справедливості і всіх соціальних виплат: "Всі базові соціальні виплати залишаться. Як для інвалідів, так і для ветеранів, так і для чорнобильців, так і виплати при народженні дитини будуть відбуватися у 2016 році".

  У 2016 році, підкреслив Яценюк, буде продовжуватися програма субсидій. В поточному році, нагадав він, уряд виділив 24,5 млрд грн на субсидії для громадян: "Вже зараз 5 млн українських сімей, а це майже 15 млн громадян країни, звернулися і отримали субсидії від держави".

  "У наступному році ми плануємо збільшити суму на субсидії до 38 млрд грн. Для того, щоб кожен, хто потребує допомоги від держави у зв'язку з запровадженням ринкових цін і тарифів на енергоносії, отримав таку допомогу", - підкреслив прем'єр.

  Яценюк додав, що наступного року уряд також планує виділити майже 7 млн гривень на капітальне будівництво: "Це кошти, які направляються в регіони з тим, щоби будувати нові лікарні, ремонтувати школи, відбудовувати театри і давати можливість регіону будувати свою інфраструктуру".

  Окрім того, прем'єр-міністр заявив, що з 2016 року подешевшають не тільки іномарки: "Угода про зону вільної торгівлі України з ЄС набуває чинності з 1 січня 2016 року, після чого буде скасовано в'їзне мито на автомобілі та збільшиться потік імпортних товарів... Це означає, що ціна автотранспортного засобу повинна бути на 5% нижча у зв'язку зі скасуванням імпортного в'їзного мита".

  Як повідомляв 5.ua, 4 листопада 2015 року Яценюк звернувся до Єврокомісії з проханням сформувати Фонд для збільшення зарплат для держслужбовців. 

  Попередній матеріал
  На найбільшій в Одесі менорі запалили першу свічку - у місті почали святкувати Хануку
  Наступний матеріал
  Завдяки Мінським домовленостям визволили майже 3 тис. українських військових - Президент
  Теги:
  Loading...