5.ua

Яресько: Податкова реформа передбачає стягнення 25 тис. грн на рік з власників елітної нерухомості

  Міністерство фінансів України в рамках проведення податкової реформи залишить діючі пільги для невеликих квартир і будинків.

  Як повідомляє УНІАН, про це розповіла журналістам сьогодні, 7 вересня, глава Міністерства фінансів України Наталія Яресько.

  "Ми залишаємо діючі пільги для невеликих квартир і будинків. Власники квартир до 60 кв. м і будинків до 120 кв. м не платитимуть податок", - сказала вона.

  За словами Яресько, податок на нерухомість у розмірі 25 тис. грн на рік стягуватиметься лише з власників елітної нерухомості загальною площею понад 300 кв. м для квартир і 500 кв. м для будинків.

  При цьому, згідно з оприлюдненим Мінфіном проектом податкових реформ, для всіх інших об'єктів житлової нерухомості відомство пропонує підвищити максимальну ставку оподаткування до 3% з 2% від мінімальної заробітної плати у розрахунку на 1 кв. м житла. Але рішення про те, за якою ставкою оподатковуватиметься житло, буде передано в компетенцію місцевих рад.

  З 1 січня 2015 року набув чинності закон про зміни до Податкового кодексу, згідно з яким запроваджується податок на нерухомість (у розмірі від 0% до 2%) з квартир площею понад 60 кв. м і будинків понад 120 кв. м.

  Яресько також повідомила, що з 1 січня 2016 року Міністерство фінансів пропонує знизити розмір єдиного соціального внеску вдвічі. Проектом податкової реформи, запропонованим Міністерством фінансів, передбачено встановлення лінійних ставок податків - це 20% ПДФО, 20% ПДВ, 20% ЄСВ і 20% податок на прибуток.

  Попередній матеріал
  МВС має достатньо доказів участі затриманих осіб у сутичках під ВР 31 серпня - радник міністра
  Наступний матеріал
  Завтра в слідчому управлінні МВС допитають Тягнибока у справі про події 31 серпня під Радою - адвокат