@MitsubishiMRJ / Twitter

Японський реактивний пасажирський лайнер здійснив пробний політ

  Це перша за останні півстоліття спроба Японії створити серійний і комерційно вигідний літак.

  Перший за півстоліття японський реактивний пасажирський лайнер Mitsubishi Regional Jet (MRJ) здійснив пробний політ. Як повідомляє агенція Reuters, у середу, 11 листопада, літак вирушив із аеропорту Нагоя й через годину повернувся назад. Онлайн-трансляція польоту здійснювалася на сайті компанії-виробника Mitsubishi Aircraft Corp.

  Перші продажі серійних MRJ заплановані на червень 2017 року. Загалом, виробник прагне продати більше двох тисяч лайнерів у конкурентному сегменті ринку, потіснивши канадського виробника Bombardier Inc. і другого у світі виробника невеликих пасажирських літаків бразильського Embraer SA.

  Як повідомляється, дальність польоту MRJ сягає від 1,8 до 3,7 тис. км. У Mitsubishi відзначають, що їхній лайнер витрачає на 20% менше палива, ніж інші судна цього класу.

  MRJ є першою за останні півстоліття спробою Японії створити серійний і комерційно вигідний літак. Понад 50 років тому японці запустили виробництво пасажирського лайнера YS-11, але продати вдалося лише 182 одиниці. 

   

  Попередній матеріал
  Касько сказав, скільки має заробляти місцевий прокурор, аби належно виконувати свої обов'язки
  Наступний матеріал
  За час конфлікту на Сході загинули 174 нацгвардійці