Гонтарева 5.ua

Визнання МВФ боргу перед РФ офіційним не позначиться на фінансовій стабільності України - глава Нацбанку

  Той факт, що МВФ визнав офіційним борг $3 млрд України перед Росією, жодним чином не вплине на фінансову стабільність нашої країни. 

  Про таке заявила сьогодні, 17 грудня, на прес-конференції в Києві глава Національного банку України Валерія Гонтарева, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Гонтарева підкреслила: "Це ніяк не вплине, оскільки це прогнозувалося... МВФ визнав борг офіційною заборгованістю, водночас МВФ сказав, що він не перешкоджатиме продовженню програми, тому наші очікування нейтральні. Це нейтральна новина, і вона ніяк не вплине на фінансову стабільність України".

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 16 грудня 2015 року, МВФ визнав, що Україна має віддати Росії $3 млрд, позичені Януковичем. Сьогодні, у Мінфіні заявили, що Україна не може виплатити РФ $3 млрд і згодна на переговори щодо його реструктуризації.

  Нагадаємо, в серпні Україна досягла угоди з міжнародними кредиторами щодо реструктуризації частини державного боргу загальним обсягом $18 млрд, яка передбачає повне списання $3 млрд, відстрочку платежів по тілу кредиту в сумі $8,5 млрд на 4 роки, а також фіксування ставки купона по всіх бондах на рівні 7,75% річних. Однак Росія не підтвердила реструктуризацію боргу України. Станом на 1 вересня 2015 року загальний борг країни становив понад 70 мільярдів доларів.

  Попередній матеріал
  Політичний експерт прогнозує пролонгацію Мінських угод
  Наступний матеріал
  Ціна російської нафти стає дешевшою за вартість її видобутку – експерт
  Теги:
  Loading...