mil.gov.ua

Витрати Міноборони на речове забезпечення для ЗСУ за рік зросли більш ніж у 10 разів

  Станом на 6 серпня Міністерство оборони України освоїло 80% коштів, призначених на речове забезпечення підрозділів Збройних сил.

  "У нас було передбачено 7 млрд 78 млн грн, на сьогодні ми взяли зобов'язань на 5 млрд 651 млн грн. Тобто, ми за сім місяців 80% коштів уже витратили. За аналогічний період минулого року на речове забезпечення армії було витрачено лише 680 млн грн", - сказав на брифінгу в Києві голова тендерного комітету Міноборони Олег Свірко, передає "Інтерфакс-Україна".

  Свірко зазначив, що нині Міноборони здійснює процедуру закупівлі 180 тис. літніх польових костюмів. "Але ми зіткнулися із ситуацією, коли економіка країни не готова до того темпу, який ми задаємо щодо оснащення нашої армії. Підприємства, що виготовляють тканину, виявилися не готові виготовляти такі обсяги, швацькі підприємства також були не готові до таких обсягів. У нас є деякі затримки, але ми справляємося", - наголосив він.

  Він також поінформував, що на сьогодні вже підписано угоди щодо закупівлі 75 тис. бронежилетів, з яких 45 тис. уже поставлено, на 75 тис. касок, майже всі їх уже поставлено, за рахунок додаткових асигнувань у відомстві планують закласти резерви. Свірко висловив сподівання, що створити речові резерви вдасться вже до середини осені.

  "З 1 травня за рахунок оптимізації, більш ефективної роботи тендерного комітету, департаменту держзакупівель нам вдалося заощадити близько 300 млн грн державних коштів. Основна наша перемога - це закупівля палива, ми показали, що паливо можна закуповувати по 17 тис. грн за 1 тонну", - розповів він.

  У свою чергу заступник міністра оборони України Юрій Гусєв повідомив, що на сьогодні рівень забезпечення сил АТО сягнув 100%. "Ми сьогодні отримали інформацію, що в зоні проведення АТО забезпечення літніми костюмами, всім іншим спорядженням є стовідсотковим",- зазначив він.

  Нагадаємо, нову систему речового забезпечення Збройних сил та інших військових формувань створили за досвідом країн-членів НАТО. Також 27 мільйонів гривень за півмісяця вдалося зекономити Міністерству оборони із впровадженням системи електронних закупівель наприкінці липня.

  Попередній матеріал
  В Одесі викрили цехи, де підпільно шили одяг та незаконно утримували мігрантів із В'єтнаму
  Наступний матеріал
  Прес-центр АТО: неофіційно відряджені на Донбас російські офіцери стикнулися з житловою проблемою
  Теги:
  Loading...