відкриті джерела

ВР прийняла закон, який дозволяє банкам не повертати вклади достроково

  Верховна Рада України ухвалили закон, який дозволяє дострокове повернення депозитів лише у випадках, передбачених умовами договору.

  За відповідне рішення проголосували 243 народних депутата, повідомляє "Укрінформ".

  Згідно з документом, клієнти банків матимуть право отримати вклади та нараховані по них відсотки за строковим банківським договором по закінченні терміну дії договору, на відміну від чинного правила, за яким фізичні особи-вкладники можуть отримати власний вклад або його частину на першу вимогу.

  Народний депутат Павло Різаненко під час виступу з трибуни парламенту пояснив, що сьогодні всі депозити - де-факто на вимогу, що обмежує можливість банків надавати довгострокові кредити.

  "На сьогоднішній день всі вклади фізичних осіб де-факто є на вимогу. Отже, 70% ресурсів банківської системи є на вимогу, що заважає банкам кредитувати довгострокові проекти", - зазначив Різаненко.

  Нагадаємо, раніше голова Нацбанку Валерія Гонтарева наприкінці 2014 року повідомляла про наміри регулятора запропонувати парламенту заборонити вилучення банківських депозитів до настання строку їх повернення, що відповідає світовій практиці і допоможе збалансувати банківську систему.

  Попередній матеріал
  Франція допоможе розслідувати корупційні злочини колишніх українських посадовців
  Наступний матеріал
  Яценюк наказав розібратися з компаніями Фірташа-Льовочкіна

  Українці забрали з банків 30 % депозитів за 2014 рік - Гонтарєва

  Нацбанк планує заборонити дострокове зняття депозитів

  У Києві мітингували позичальники і вкладники банків

  Нацбанк зміцнив гривню ще на 30 копійок