Обозреватель

Восени ціни в Україні можуть незначним чином зрости через сезонні коливання - експерт

  Споживча інфляція в Україні може прискоритися у вересні до 1,6%, що буде пов’язано з відновленням ділової активності і сезонними коливаннями.

  Такий прогноз озвучив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин, повідомляє finance.ua.

  За його словами, Серпень відзначається низьким рівнем ділової активності і відсутністю планових переглядів цін, у тому числі на промислові товари. Тим більше, валютний ринок в цілому залишається досить стабільним, незважаючи на деякі стрибки в липні, що сприяє стриманості цінових тенденцій. В цілому, зростання цін у серпні може скласти 0,5%, зазначає експерт.

  "Ключову роль у динаміці цін буде відігравати збір врожаю. Очевидно, що він буде важким, через високі ціни на пальне і підвищення вартості обслуговування та оренди техніки. Враховуючи також високі кредитні ставки і проблеми з ліквідністю, збільшені витрати аграрії будуть реалізовувати у підвищенні цін", – пояснює Шевчишин.

  На думку експерта, прискорення інфляції у вересні варто очікувати у зв’язку з сезонними коливаннями і відновленням ділової активності, в тому числі зі стартом передвиборчої кампанії і ймовірним підвищенням мінімальних зарплат і пенсій.

  Нагадаємо, чотири місяці тому уряд підвищив на третину ціни на цукор.

  Попередній матеріал
  Хроніка АТО за добу: кількість обстрілів - найбільша за півроку, загинули двоє мирних жителів
  Наступний матеріал
  На Рівненщині у ДТП за участі трьох мотоциклів загинули двоє молодих людей
  Теги:
  Loading...