Влада Китаю заборонила держкомпаніям продавати свої акції на біржах

  Китайські компанії з державною часткою тимчасово позбулися можливості торгувати своїми акціями на біржових майданчиках.

  Комітет уряду Китаю з управління держмайном ухвалив рішення щодо заборони китайським компаніям торгувати на біржах своїми акціями, якщо у структурі власності компаній є частка держави. Про це повідомляє "Медуза"

  Водночас держкомпанії дали розпорядження активно скуповувати на біржах акції інших китайських підприємств, особливо тих, в яких вони вже володіють часткою.

  Крім цього, щоб стабілізувати ситуацію на біржовому ринку, влада Китаю дала дозвіл страховим компаніям вкладати в акції до 40% свого капіталу. Раніше дозволялося вкладати не більше 30%. Також центральний банк Китаю розповів про плани "надати ліквідність для стабілізації ринку біржі", проте про яку суму йдеться - регулятор не повідомив.

  Станом на 8 липня, торги своїми акціями на біржах Шанхаю і Шеньчженю призупинили близько тисячі компаній. Таким чином, близько 36% компаній, що були представлені на біржах цих міст, припинили торги своїми акціями.

  На біржах материкового Китаю, де раніше протягом тривалого часу спостерігалося бурхливе зростання котирувань, за останні кілька тижнів різко впала ціна на акції. Ціна на деякі цінні папери (особливо невеликих компаній) знизилася більш ніж на 50%. За останній місяць індекс фондової біржі Шеньчженю, на якій торгуються переважно акції держкомпаній, впав на 40%, а індекс Шанхаю – більш ніж на 30%.

  Нагадаємо, що падіння фондового ринку в Китаї стало одним із чинників падіння цін на нафту. Сьогодні вранці ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на $0,39 – до $56,46 за барель, а ф'ючерси на WTI – на $0,32 до $52,01. З початку тижня нафта Brent подешевшала більш ніж на 6%, а WTI – більш ніж на 8%.

  Попередній матеріал
  Уряду вдається "з боями пробивати" у парламенті лише 30% внесених законопроектів
  Наступний матеріал
  Банкрутство Греції матиме наслідки для всієї Європи - Туск