genosse.su

Верховна Рада проголосувала в першому читанні за зменшення рентної плати за видобуток газу

  Народні депутати підтримали законопроект фракції "Батьківщина" щодо зменшення рентної плати за газ власного видобутку, а відтак здешевлення вартості газу для населення.

  Відповідний проект закону №2835 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення" у першому читанні за основу підтримали 228 парламентаріїв. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  "Справа в тому, що 70% з обігу українського газу – рентний платіж – заклали в тариф для населення. І насправді тарифи, які виставила влада для українців на рівні 7 тис. 188 гривень за тисячу кубометрів – це прихована система додаткового оподаткування людей. Вона не компенсує вартість видобутку. Наш законопроект передбачає 70% ставки ренти для всіх без винятку видобувних підприємств, встановити для глибоких свердловин 29%, а для надглибоких свердловин – 14%. Таким чином, ми відкриємо можливість інвестування в галузь", – сказала лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

  Крім того, проектом закону пропонується встановити нульову ставку збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на газ, що в сукупності з іншими заходами дасть змогу зменшити ціну на газ для населення.

  "Оскільки передбачається суттєве зниження ціни на природний газ, що постачається населенню, уряд матиме підстави здійснити перерахунок необхідного обсягу фінансових ресурсів, які планується спрямувати на надання житлових субсидій громадянам в 2015 році", – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту. 

  Нагадаємо, з 1 жовтня в Україні почали діяти "зимові" тарифи на газ.

  Попередній матеріал
  Порошенко сподівається на отримання висновків Венеціанської комісії щодо змін Конституції в частині судової реформи в кінці жовтня
  Наступний матеріал
  Терористи скасували фейкові вибори у так званих "ЛНР"/"ДНР" - ЗМІ
  Теги:
  Loading...