ВРУ 5.ua

Верховна Рада не ухвалила рішень щодо бюджету і податкової реформи

  Саме податкова реформа є вже тривалий час каменем спотикання, через який не можуть стати до голосування за державний кошторис.

  Уряд пропонує свої варіанти вирішення розбіжностей, повідомляє "BBC Україна"

  Зокрема, пропонується залишити чинний податковий кодекс, утім зі змінами, а саме - новими ставками податків. А також доопрацювати документ за участі депутатів, членів кабінету міністрів і бізнесу та ухвалити його протягом 2016 року, але лише після тривалої дискусії та публічного обговорення.

  Сам проект бюджету на наступний рік за трибуною парламенту представила міністр фінансів Наталія Яресько. І назвала основні його показники. Серед них - підвищення соціальних виплат, збільшення фінансування оборони та видатків на державну безпеку.

  Міністр наголосила, що проект бюджету повністю відповідає планам щодо децентралізації: "Номінальний ВВП на кінець 2016 року - на рівні 2 млрд 265 млн грн, зростання реального ВВП на 2%, зростання інфляції дорівнює 12%, середньорічний і обмінний курс 24,1 грн на 1 долар. На кінець 2016 року - 24,4 грн на 1 долар. Доходи бюджету складатимуть 601 млрд грн, що означає збільшення на 16% порівняно з 2015 роком. Видатки складатимуть 674 млрд грн, що також на 16 % більше, ніж у 2015 році". 

  Реакція парламентаріїв на презентований проект бюджету була неоднозначною. Більшість депутатів висловили думку, що бюджет спрямований саме на фінансову централізацію. Такої думки дотримався і голова Верховної Ради, а також лідери парламентських фракцій.

  Лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила: "Цей бюджет - це вирок державі, це бюджет прощання. Або прощаємося з урядом, або прощаємося з країною і тому нам потрібно цей бюджет як неприйнятний відправити уряду на доопрацювання разом з відставкою уряду".

  "Ми переконані, що цей бюджет повинен мати два підходи. перший - мають бути елементи зниження податкового тиску на бізнес країни, бо це кров країни. Друге - шановні панове парламентарії, це залежить від вас. Якщо ви в комітетах переглянете кожну статтю витрат бюджету 2016 року, кожну цифру, ви точно знайдете не менше 100 млрд грн, які неефективно використовуються", - наголосив депутат партії "Самопоміч" Олег Березюк.

  Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, закриваючи позачергове засідання парламенту, повідомив, що робоча група з напрацювання податкової реформи має зібратися сьогодні о 16:30.

  Як повідомляв 5.ua, раніше сьогодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк висловив сподівання, що урядовий проект Держбюджету-2016 буде доопрацьовано до 24 грудня. 

  Попередній матеріал
  Президент сподівається, що ЄС проголосує за скасування візового режиму з Україною у першій половині 2016 року
  Наступний матеріал
  Сьогодні суд у справі екс-беркутівців Аброськіна та Зінченка заслухав матір загиблого майданівця
  Теги:
  Loading...