president.gov.ua

Важкі і болісні реформи обов'язково принесуть плоди всій країні - Порошенко

  Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна вистояла не лише у військовому плані, але й в економічному.

  "В умовах руйнівного воєнного шоку для економіки ми з вами, єдина команда, не допустили дефолту, забезпечили макрофінансову стабілізацію і зараз, як тільки з’явилася малесенька можливість, робимо перший крок до підвищення соціальних стандартів", - сказав Порошенко на розширеному засіданні Кабінету Міністрів сьогодні, 8 вересня, повідомляє прес-служба Президента.

  Глава держави повідомив про наміри підвищити соціальні стандарти на 13-18% для 3 млн працівників бюджетної сфери, 7,5 млн пенсіонерів та ще 1,5 млн людей, які отримують різні види допомоги. "Це не перекриває тих втрат, які зазнали люди протягом останнього року. Про це слід говорити чесно і відверто. Це рішення не слід перебільшувати, але ні в якому разі не можна і применшувати", - зазначив Президент.

  "Це - перший позитивний сигнал того, що важкі і болісні реформи обов'язково принесуть плоди всій країні", - підкреслив Порошенко. "В умовах руйнівного воєнного шоку для економіки ми з вами, єдина команда, не допустили дефолту, забезпечили макрофінансову стабілізацію і зараз, як тільки з'явилася малесенька можливість, робимо перший крок до підвищення соціальних стандартів", - сказав Порошенко.

  Відзначивши, що під час переговорів з кредиторами попередньо називалася дата підвищення соцстандартів не раніше 1 грудня, Президент заявив: "Лише об'єднаними зусиллями, внаслідок реструктуризації зовнішніх боргів, боротьби з корупцією, збільшення надходжень до бюджету у вересні з'явилась перша можливість компенсувати частину втрат робітникам, працівникам бюджетної сфери, пенсіонерам - ми не гаяли ні секунди. Переконали кредиторів, Міжнародний валютний фонд, впевнений, що переконаємо і Парламент, і забезпечимо з 1 вересня перші кроки по компенсації людям тих втрат, яких вони зазнали під час війни", - заявив Президент.

  За його словами, агресія Росії проти України проявляється і в економічній сфері, але повноцінне функціонування зони вільної торгівлі з ЄС допоможе державі відстояти свою незалежність.

  Попередній матеріал
  Федічев: Білорусь не піде на воєнну конфронтацію з Україною
  Наступний матеріал
  СБУ веде перемовини щодо повернення трьох десантників, які зникли на межі з окупованим Кримом - Гітлянська