telegraf.com.ua

В МЕРТі поліпшили прогноз падіння ВВП

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі (Мінекономрозвитку) поліпшило оцінку падіння валового внутрішнього продукту України за підсумками першого півріччя до 15,9%.

  Про це пише "УНІАН".

  Раніше відомство оцінювало зниження ВВП в січні-червні 2015 року на рівні 16,3% до аналогічного періоду минулого року. Про це йдеться в аналітичній записці відомства.

  Згідно з документом, головними причинами падіння ВВП Україні нинішнього року стало руйнування виробничої і транспортної інфраструктури через бойові дії на сході країни, втрата традиційних економічних зв'язків між підприємствами України і суб'єктами господарювання частини зони АТО, обмеження доступу до російського ринку, слабкий зовнішній попит, падіння світових цін на ключових товарних ринках, низька платоспроможність населення і фінансові труднощі підприємств на тлі зростання собівартості виробництва, а також негативні очікування економічних агентів і зменшення внутрішнього інвестиційного попиту.

  У Мінекономрозвитку нагадують, що згідно з оперативною оцінкою Держстату, у другому кварталі поточного року обсяг українського ВВП скоротився на 14,7% (проти скорочення на 17,2% в першому кварталі року). При цьому порівняно з попереднім кварталом ВВП України знизився лише на 0,9%, тоді як у першому кварталі ВВП "просів" на 5,3%.

  Раніше в МЕРТі наводили дані про тінізацію українського ВВП в межах 47%.

  Попередній матеріал
  В Одесі невідомі в масках скоїли напад на представників ЛГБТ-спільноти
  Наступний матеріал
  Суд заарештував одного з колишніх керівників ДП "Красноармійськвугілля"
  Теги:
  Loading...