ipress.ua

Урожай овочів в Україні цього може стати найменшим за останні 5-7 років - експерти

  Через скорочення виробничих площ, спричинене зростанням витрат на посівну кампанію і догляд за плантаціями, комерційні виробники овочів в Україні 2015 року можуть зібрати найменший урожай за останні 5-7 років.

  Відповідний прогноз зробили аналітики інформаційно-аналітичного проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" у своєму щорічному дослідженні плодоовочевого ринку України, передає УНІАН.

  "У 2015 році комерційні виробники овочів в Україні зберуть один із найгірших урожаїв за останні 5-7 років ... Головною причиною зниження виробництва в комерційному секторі, на думку експертів проекту, стане скорочення виробничих площ, що, у свою чергу, пов'язано з багаторазовим подорожчанням ресурсів для проведення посівної кампанії та подальшого догляду за плантаціями", - зазначають фахівці "АПК-Інформ".

  Разом з цим, аналітики підкреслюють, що кредитні ресурси для більшості господарств стали недоступними, а за власні кошти в повному обсязі провести посівну кампанію фермери-овочівники часто не в змозі.

  Також за інформацією "АПК-Інформ", виробники не ризикують садити овочі в обсязі минулого року, оскільки їх сильно бентежать перспективи збуту врожаю.

  "Через ембарго на поставки до Росії і перспективи падіння внутрішнього споживання українські консервні заводи змушені у 2015 році знижувати обсяг переробки. Це досить болісно позначиться на виробниках сезонних овочів, які тривалий час працювали за контрактами з переробниками. Російське ембарго також призвело до скорочення виробничих площ в українських теплицях, які раніше значну частину врожаю експортували», - пояснюють аналітики.

  Як вони зазначають, окрім скорочення виробничих площ, ще однією причиною зниження врожаю овочів стане вимушена економія виробників на ресурсах. На думку фахівців "АПК-Інформ", фермери вже зараз масово переходять від дорогих гібридів до дешевих сортів, а абсолютна більшість виробників планують економити на профілактичних обробках плантацій.

  Разом з тим, аналітики прогнозують розширення плантацій під картоплею і деякими овочами в господарствах населення.

  Попередній матеріал
  Прокурора Краматорська показово заарештували за хабарництво
  Наступний матеріал
  Патрульні літаки Латвії знову перехопили над Балтикою російський військовий літак

  Президент анонсував значні реформи в аграрному секторі

  Весняні роботи фермерам обійдуться вдвічі дорожче, ніж торік – аграріям катастрофічно бракує коштів

  Українські аграрії за останні півроку експортували майже 22 млн тонн зернових

  Весняна посівна подорожчає для аграріїв у півтора рази