Кабмін
Кабмін mirtepla.in.ua

Урядовий законопроект: Покупців з держави-агресора не допустять до приватизації українських портів

  Кабінет Міністрів України пропонує виключити 13 українських морських портів із переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

  Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", така пропозиція міститься в урядовому законопроекті №2488а, зареєстрованому у Верховній Раді України 10 серпня 2015 року і представленому для ознайомлення 13 серпня. Згідно з ним, із переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, пропонується виключити Державне Чорноморсько-Азовське виробничо-експлуатаційне управління морських шляхів, Чорноморське головне морське агентство "Інфлот", Південний науково-дослідний проектно-конструкторський інститут морського флоту.

  Згідно з пояснювальною запискою до документа, зазначене виключення з переліків підприємств морського транспорту не означає виведення з державної власності майна, але дасть змогу забезпечити підвищення якості менеджменту, проведення реструктуризації підприємств, концентрацію профільних активів, залучення інвесторів, ділових партнерів.

  Крім того, з метою гарантування безпеки держави законопроектом передбачається доповнити закон "Про приватизацію державного майна" нормами, якими передбачено, що не можуть бути покупцями фізичні та юридичні особи держави, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, та фізичні і юридичні особи, які включені до переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції й, у разі відчуження їм об'єктів приватизації, ці об'єкти повертаються в державну власність без компенсації.

  "Ухвалення законопроекту сприятиме захисту майнових прав держави та упорядкуванню переліку, а також врегулюванню питань, які можуть виникнути у зв’язку із зняттям заборони на приватизацію підприємств морського транспорту", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

  Нагадаємо, у червні міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявив, що інвестори чекають на ухвалення закону щодо приватизації стивідорної діяльності. Вони готові інвестувати понад мільярд доларів у розвиток українських морських портів.

  Попередній матеріал
  ГПУ: На бік терористів і росіян перейшло 8000 міліціонерів і військових
  Наступний матеріал
  У NASA показали "водоспад" на Марсі
  Теги:
  Loading...