newsradio.com.ua

Уряд спрямував 44,7 млн грн на боротьбу з африканською чумою свиней

  Кабінет міністрів України виділив 44,7 млн грн на заходи з профілактики й ліквідації АЧС.

  Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк дав доручення у зв'язку із спалахом африканської чуми свиней (АЧС) одночасно розпочати перевірки всіх підприємств країни, що розводять свиней, переробляють їх тощо. 

  Заступник глави Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України Олександр Вержиховський на брифінгу 5 серпня відзначив, що уряд підтримав ініціативу перерозподілу витрат бюджету України, передбачених Міністерством аграрної політики та продовольства на 2015 рік.

  Вержиховський повідомив, що заплановані зустрічі з представниками ЄБРР і фахівцями FAO щодо надання допомоги у проведенні заходів з профілактики та ліквідації АЧС. На початку 2015 року ЄБРР і FAO повідомили про намір виділити $450 тис. на фінансування консультацій з питань запобігання поширенню АЧС для виробників свинини в Київській і Полтавській областях.

  Вержиховський зазначив, що в єдиному реєстрі кримінальних справ зареєстровано кримінальне провадження за ст. 251 "Порушення ветеринарних правил". "Санкції за цією статтею доволі серйозні", - сказав він. За його словами, після виявлення вірусу АЧС на агрокомбінаті "Калита" потенційно інфікованих тварин розвозили по різних регіонах. "Зараз ми знаємо практично всі ці місця", - додав заступник голови Держветфітослужби.

  Випадок АЧС 28 липня зафіксовано на агрокомбінаті "Калита" (Київська обл.). Комбінат оцінює свої збитки в суму близько 200 млн грн. Це перший спалах на промисловому виробництві. З 2012 року в Україні зареєстровано 32 випадки АЧС (16 - домашні свині, 16 - дикі кабани) в Запорізькій, Луганській, Чернігівській, Сумській, Київській, Житомирській і Рівненській областях.

  Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Вакцини від нього не існує.

  Попередній матеріал
  "Антитуристична операція": відео побиття росіян кримським "Беркутом" набрало 60 тис. переглядів
  Наступний матеріал
  Практично 60% усіх обстрілів у зоні АТО припадає на Донецький напрямок – Шидлюх