5.ua

Уряд розраховується з комунальниками з кишень населення – експерт

На думку директора аналітико-дослідницького центру "Інститут міста", комунальним підприємствам вигідно, щоб сировина для опалення будинків дорожчала, адже у вартість її закупівлі закладено відсоток їхнього прибутку.

Про це Олександр Сергієнко заявив у четвер, 29 жовтня, в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе"

"От зросла ціна на газ, комунальні підприємства заклали її в тариф, і все. Натомість нормальний бізнесмен що робить, коли зростає сировина? Він скорочує її споживання. А в нас така система тарифоутворення, що скорочувати споживання немає ніякого сенсу. Тому що все це закладається в тариф, а там сидить відсоток прибутку, і якщо ви скорочуєте свої витрати, то значить ви втрачаєте в прибутку", - зазначив він.

На думку експерта, склалася парадоксальна ситуація, коли виробникам тепла вигідніше, аби сировина, необхідна для опалення будинків, дорожчала.  

Олександр Сергієнко також додав: "Виходить, що уряд розраховується з комунальниками з кишень населення. Натомість усі ці виробники є монополістами, і в цивілізованому світі завжди монополістів жорстко обмежують. Їм ставляють якусь планку, межу, вище якої вони не мають права підніматися". 

Як повідомляв 5.ua, українці отримають вільний доступ до інформації про формування тарифів на ЖКП. Відповідний законопроект Верховна Рада прийняла в першому читанні на початку жовтня. 

Попередній матеріал
Російські літаки спробували наблизитись до авіаносця США і не реагували на попередження
Наступний матеріал
ГПУ не має прямих доказів причетності Росії до розстрілів Небесної сотні
Теги:
Loading...