відкриті джерела

Уряд прийняв низку рішень, що вирішують певні проблеми фінансування прифронтових територій

  Кабмін за пропозицією Міністерства фінансів України ухвалив низку рішень з метою системного вирішення проблеми фінансування територій, що знаходяться на лінії фронту і так званих "сірих зон".

  Згідно прес-релізу міністерства, зокрема, на засіданні Кабінету міністрів 8 квітня прийняті зміни до низки постанов, які дозволять ліквідувати існування "сірих зон" як таких, передає "Інтерфакс-Україна".

  У повідомленні наголошується, що в даний час існує два види проблемних питань у фінансуванні урядом територій в зоні АТО, і одна з них виникає, коли один район тільки частково контролюється урядом України: оскільки фінансування з бюджету відбувається порайонно, це створює проблеми для автоматичного перерахування коштів в такі райони.

  Друга проблема виникає, коли зі зміною лінії фронту під контроль уряду України повертаються раніше тимчасово окуповані райони, але це ще не відображено на законодавчому рівні, що створює тимчасові проблеми з фінансуванням таких територій.

  Для вирішення цих проблем за пропозицією Мінфіну змінений юридичний статус населених пунктів, що знаходяться в прифронтовій смузі і фактично контрольовані урядом, що дозволяє розблокувати фінансування таких населених пунктів Держказначейством.

  Зокрема, з переліку населених пунктів, в яких держоргани України тимчасово не здійснюють свої повноваження або здійснюють їх у неповному обсязі, виключені населені пункти, що наразі знаходяться під контролем уряду.

  Разом з тим населені пункти в прифронтовій смузі отримають новий статус - населених пунктів на лінії зіткнення, що також дозволить вирішити проблему їх фінансування.

  Також за пропозицією Мінфіну уряд розширив перелік осіб, які мають право на щомісячну адресну соціальну допомогу у зв'язку з бойовими діями на Сході - крім осіб, що переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення АТО, тепер таку допомогу зможуть отримувати громадяни, що виїжджають з населених пунктів лінії зіткнення.

  У прес-релізі нагадали, що в держбюджеті України на 2015 рік на допомогу внутрішньо переміщеним особам передбачено 3,4 млрд грн. В даний час соцдопомогу отримують близько 300 тис. сімей, які були змушені покинути домівки через бойові дії.

  Попередній матеріал
  В середині червня Україна розраховує отримати від МВФ близько $2,5 млрд - НБУ
  Наступний матеріал
  Дівчинка зі Слов'янська заспівала пісню українським бійцям: "Перемагай і повертайся додому"
  Теги:
  Loading...

  Знімальна група "5-го каналу" побувала у прифронтовому Дзержинську

  На Луганщині жителі прифронтових селищ поступово повертаються у свої домівки - Москаль

  За останній місяць прифронтові міста в зоні АТО залишили 9500 людей - ДСНС

  Уряд розширив перелік населених пунктів прифронтової зони на Донбасі