Яценюк 5.ua

Уряд має намір вкласти у розвиток Чорнобильської зони 135 млн грн

  135 мільйонів гривень необхідно для дофінансування Чорнобильської атомної електростанції, повідомляють в Уряді.

  Прем'єр Арсеній Яценюк звернувся до парламенту з проханням ухвалити закон про виділення даної суми. Під час відвідання зони відчуження, глава уряду також повідомив, що делегація Кабміну на донорській конференції у Лондоні, котра відбудеться 16 липня, пропонуватиме міжнародним інвесторам вкладати гроші в чорнобильські проекти. А щоб ефективно і без корупційних схем управляти інвестиційними коштами, прем'єр пропонує ліквідувати державне агентство з управління зоною відчуження. Натомість створити державний концерн по роботі з ядерними матеріалами.

  "Управління зоною відчуження повинно бути ліквідоване. На його місце повинен прийти державний концерн щодо роботи з ядерними матеріалами. Щодо самої зони, то вважаємо, що на місці самої зони потрібно створити радіологічний заповідник. Для цього ми хочемо найняти провідні західні компанії для того, щоб взагалі провести радіологічну оцінку території", - заявив Яценюк.

  Як уже повідомлялося, інвестори проявили інтерес до зведення в зоні ЧАЕС об'єкта генерації сонячної енергії. "Ми можемо тут генерувати електричну енергію від сонячної. Ми можемо тут робити дуже багато інвестиційних проектів. І саме для цього, щоб подолати цю корупцію радянського стилю, система управління зоною відчуження буде повністю концептуально змінена", - наголосив Яценюк.

  Попередній матеріал
  Турчинов: "Питання Криму" можна розв’язати лише виведенням військ і флоту РФ
  Наступний матеріал
  Протягом останніх тижнів СБУ вилучила понад тисячу тонн контрабанди для окупованих територій – Гітлянська