static.finance.ua

"Укрзалізниця" буде перевозити вантажі з Китаю до Європи на "Вікінгу"

  Потяг комбінованого транспорту "Вікінг" буде перевозити вантажі з Китаю до Європи.

  11 вересня 2015 року в Одесі підписали відповідний протокол під час наради керівників залізниць Казахстану, Азербайджану, Грузії та України з питань формування конкурентоздатних тарифних умов на перевезення вантажів за напрямком Азія–Європа–Азія, повідомляє "прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту.

  "Нинішній стан українських залізниць має достатній запас міцності і дає змогу безпечно перевозити вантажі та пасажирів. Сьогодні у процесі реформування залізничної галузі України ми переходимо на європейські моделі управління, що дозволяють нам більш якісно формувати тарифи та організовувати перевізний процес. Усе це сприятиме розвитку транзитного потенціалу України", – заявив в. о. генеральний директор Укрзалізниці Олександр Завгородній.

  Він також підкреслив, що Україна може сприяти розвитку транспортних коридорів та зменшувати час доставки вантажів у будь-якому напрямку. Наразі залізничники працюють над модернізацією рухомого складу для перевезень контейнерів. Окрім того, спільно з Мінінфраструктури України планують ввести зміни у порядок роботи паромного сполучення. Як зазначив Завгородній, "ці питання будуть вирішені впродовж наступних двох місяців". Також триває обговорення можливості вантажної бази, маршрути, технологічні умови організації перевезень та визначено вузькі місця" і перешкоди, що можуть гальмувати організацію контейнерних поїздів.

  Як відомо, потяг комбінованого транспорту "Вікінг" почав курсувати у 2003 році. Учасниками проекту є Україна, Білорусь, Литва, Латвія, а з 2012 року і Болгарія. Загальна довжина маршруту Іллічівськ (Україна) – Мінськ (Білорусь) – Драугісте (Литва) становить 1766 км. Комісія ЄС з транспорту визнала потяг "Вікінг" кращим проектом 2009 року з перевезення вантажів. Загалом же обсяги перевезень контейнерів у складі поїзда комбінованого транспорту "Вікінг" за 8 місяців 2015 року становлять 3920 контейнерів, що більше відповідного показника 2014 року на 52%.

  Як повідомляв 5.ua, 3 вересня 2015 року Євген Кравцов, директор із реформування, корпоративного розвитку та майнової політики "Укрзалізниці", заявив в ефірі "5 каналу" про те, що Держадміністрацію "Укрзалізниці" і шість регіональних залізниць об'єднають в одну компанію. 

  Попередній матеріал
  У Росії запровадили нову заборону – на вивезення макулатури
  Наступний матеріал
  У 2014 році Україна отримала близько $1 млрд допомоги, яку не треба буде повертати