unian.net

"Укрнафта" подала позов проти Росії до міжнародного суду в Гаазі

  Судитися з РФ в Гаазі збираються ще десяток компаній.

  Найбільша українська нафтовидобувна компанія "Укрнафта" подала в міжнародний арбітражний суд у Гаазі позов проти Росії про захист своїх інвестицій, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на сайт арбітражу.

  Із позовами до РФ також до міжнародного арбітражу звернулися компанії "Кіровоград-Нафта", "Крим-Петрол", "Пирсан", "Трейд-Траст", "Елефтерія", "ВКФ Сатек", "Рустел", "Рубенор", Stemv Group, Novel-Estate, Stabil. Всі компанії посилаються на регламент UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law, Комісія ООН з права міжнародної торгівлі) й угоду між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 року про захист інвестицій.

  "Укрнафта" належить наполовину Україні (50%+1 акцією володіє НАК "Нафтогаз"), ще близько 43% контролює Ігор Коломойський. Раніше повідомлялося про те, що суд у Гаазі погодився розглянути позов Коломойського до РФ. До березня сторони повинні надати суду свої аргументи.

  У липні 2014 року Третейський суд в Гаазі задовольнив позов екс-акціонерів НК "ЮКОС", поданий в 2005 році, і зобов'язав Росію виплатити $50 млрд.

  Як повідомляв 5.ua, станом на сьогодні, 11 січня 2016 року, ціна на нафту Brent впала ще на 2%, йдуть вниз ціни на нікель і мідь. 

  Попередній матеріал
  За добу в зоні АТО один військовий загинув, ще один був поранений - Лисенко
  Наступний матеріал
  Біля Маріуполя бойовики з мінометів обстріляли селище Водяне
  Теги:
  Loading...