business.ua

Українці з квітня платитимуть за газ за новою системою – експерт

  З квітня 2016 року українські споживачі платитимуть за газ за двома договорами: щомісячні фіксовані суми "за доступ до потужності" на користь розподільної компанії (облгазу), а також вартість відібраного об'єму газу на користь компанії-постачальника (синхронно споживанню).

  Про це повідомив заступник голови правління Альянсу "New energy of Ukraine" і учасник робочої групи з розробки нормативної бази в газовій сфері Мирослав Боднар, передає агенція "Інтерфакс-Україна".

  "За пропозицією голови "Нафтогазу" Андрія Коболєва була прийнята концепція, згідно з якою споживачі оплачуватимуть послуги розподільних компаній рівним графіком весь рік. Абонентська плата за доступ до "розподільчої труби" буде від 17 до 29 грн на місяць. Залежно від того, який у вас лічильник і які прилади: якщо тільки плита - 17 грн, якщо котел - 29 грн. Так, недолік - в деякі моменти "газ не споживаю, а платити потрібно", але ж і систему підтримувати в готовності необхідно постійно ", - сказав він.

  За словами Боднара, розміри плати "за доступ до потужності" розраховані таким чином, щоб кожен облгаз отримував рівно ту суму, яку отримує і за старої системи (загальна виручка облгазів залишиться на рівні 11 млрд 875 млн грн).

  Експерт наголосив, що перехід на нові правила робить умови більш конкурентними - виключається вплив облгазу на вибір споживачем постачальника газу.

  За словами експерта, нова система відповідає європейському досвіду і побудована за тією ж моделлю, що й та, яка працює в Австрії. 

  Попередній матеріал
  У Москві знову провели обшуки у працівників української бібліотеки
  Наступний матеріал
  Російські кораблі перешкоджали прокладенню кабелю зі Швеції до Литви - міністр