Український літак Ан-178 сьогодні вперше злетів у небо

Літак може посісти важливе місце у міжнародному авіапромі в сегменті літаків, які перевозять від 15 до 20 тонн вантажу.

Окрім комерційних вантажів, новий Ан зручний для перевезення військової техніки чи живої сили. У керівництві "Антонова" кажуть, що мають замовлення вже на 100 таких літаків.

Після 6 років від наказу про створення Ан-178 сьогодні літак вперше здіймається в небо із середмістя столиці. І вже через годину приземляється на іншому аеродромі в Гостомелі поблизу Києва. Попри сильний дощ на злітній смузі сотні працівників заводу.

Літатиме добре, переконує перший пілот. Із тестовим завданням впорався на відмінно.

Щоб підняти такий літак у небо потрібно 2,5 км злітної смуги, яка не обов’язково має бути із асфальту чи бетону - згодиться і звичайна грунтова тверда дорога.

Інша особливість нового Ан - можливість перевозити морські контейнери, які є найпопулярнішим комерційним вантажем. Порожнім може літати на відстань до 5,5 тис. км, завантажений - на тисячу. У першій версії літака ще використовували російські деталі, але в майбутньому планують обійтися.

Перші 10 літаків Україна продала одразу після показу. Контракт на 2 судна із правом серійного виробництва підписали з Китаєм. Ще 10 бортів зобов'язався купити Азербайджан.

Придивляється до нового літака і вітчизняне Міністерство оборони. Щоправда поки що не купує. Кажуть, що неодмінно підпишуть контракт після закінчення всіх випробовувань.

Роман Сухан, Іван Вірченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Генсек ООН закликав терміново виконувати Мінські домовленості
Наступний матеріал
Swatch презентує модель годинника з функцією підтримки мобільних платежів

"Антонов" підписав контракт на виробництво літака Ан-132 у Саудівській Аравії

Сьогодні вітчизняний літак Ан-178 уперше здійметься в небо

"Антонов" презентував військово-транспортний "Ан-178"

Авіазавод "Антонов" 16 квітня планує презентувати новітній літак Ан-178