Газова труба 5.ua

Український і угорський оператори домовилися об'єднати газопроводи

  Український оператор газотранспортної системи "Укртрансгаз" і угорський оператор FGSZ 29 травня підписали договір про об’єднання газопроводів між Україною та Угорщиною.

  "Договір стосується всіх газопроводів, що перетинають україно-угорський кордон та повністю відповідає сучасному енергетичному законодавству ЄС. У цьому сенсі це перша подібна угода між "Укртрансгазом" та оператором ГТС сусідньої країни Євросоюзу. Згідно з наміром Європейської комісії, ця угода слугуватиме зразком для інших договорів про інтерконектори між операторами ГТС країн-членів Євросоюзу та "Укртрансгазом", - повідомили в українській компанії "Нафтогаз" 5 червня, передає Радіо Свобода. "Потужність інтерконектору [транскордонного газопроводу] у напрямку Угорщини становить 26 мільярдів кубічних метрів на рік, в напрямку України - 6,1 мільярда", - зазначили у "Нафтогазі".

  4 червня були відновлені реверсні поставки газу з Угорщини в Україну. Наразі газ з Європи імпортується в Україну через Словаччину та Угорщину. Найбільше палива надходить через словацький коридор - 27 мільйонів кубів щодоби. За інформацією "Укртрансгазу", станом на 5 червня з початку цього року з Європи в Україну надійшло 5,7 мільярдів кубів газу, що на 42% більше ніж з Росії.

  Попередній матеріал
  Порошенко і Меркель телефоном обговорили ескалацію ситуації на Донбасі та економіку України
  Наступний матеріал
  Журналістку та оператора "5 каналу" нагороджено орденом