inforesist.org

Українські підприємства через ембарго Росії втратять цього року майже мільярд доларів прибутків – Абромавичус

  У 2016 році підприємства України через запроваджені Росією торговельні обмеження втратять від 800 млн до понад мільярда доларів прибутків.

  Такий прогноз висловив під час години запитань до уряду в парламенті міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус, повідомляє "Радіо Свобода".

  Міністр наголосив: "Ми очікуємо, що в результаті ембарго режиму найбільшого сприяння та обмеження транзиту з боку Росії втрата виручки українських підприємств становитиме від $800 млн до $1 млрд 100 млн".

  Чиновник також попередив, що 2016 рік буде складним як для світової, так і для української економіки. Розповідаючи про пріоритети Мінекономіки на поточний рік, Абромавичус заявив, що це будуть сфера приватизації і розвитку держпідприємств, дерегуляції, реформа держзакупівель, розвиток експорту, залучення іноземних інвестицій тощо.

  Як повідомляв 5.ua, із 1 січня 2016 року Росія зупинила щодо України дію договору про зону вільної торгівлі СНД. Це означає, що на імпортовану українську продукцію Росія застосовуватиме ввізні мита. Цей крок Кремля став реакцією на набрання чинності умовами зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Також із 1 січня Росія запровадила заборону на ввезення з України сільгосппродукції та продовольства у відповідь на приєднання України до міжнародних санкцій проти Росії. Водночас російський президент Володимир Путін підписав указ про часткове відновлення дії договору про зону вільної торгівлі з Україною в частині мита на експорт природного газу.

  Попередній матеріал
  Учора в Києві зафіксовано рекорд середньодобової температури повітря
  Наступний матеріал
  Від ускладнень грипу в Україні вже померло 155 осіб - МОЗ
  Теги:
  Loading...

  Кабмін опублікував офіційну постанову про ембарго на додатковий перелік товарів із РФ

  У лютому Генеральна рада СОТ має розглянути заяву України щодо незаконності російського ембарго

  Кабмін хоче з 1 січня ввести торговельне ембарго проти Росії

  ЗВТ України з ЄС: на 70% європейських товарів вводиться нульова ставка

  Путін підписав закон про призупинення ЗВТ з Україною

  5 канал - трансляція наживо