Кацер-Бучковська 5.ua

Україні вдалося диверсифікувати 40% поставок ядерного палива - Кацер-Бучковська

У 2015 році Україні вдалося диверсифікувати 40% поставок ядерного палива. Фактично 40% ми не закуповуємо в Росії.

Про це повідомила депутат від "Народного фронту" Наталія Кацер-Бучковська в ефірі "5 каналу".

"Що стосується поставок ядерного палива, то Україна, якщо раніше була залежна на всі 100%, то зараз, 40% ми все ж таки диверсифікували. Фактично 40% ми не закуповуємо в Росії. І це не є просто. Це не просто контракт підписати, це потрібно модернізувати реактори, змінити його технічні характеристики, це займає там рік і більше", - заявила Наталія Кацер-Бучковська.

"Україна закуповує лише 30-40% природного газу в Росії" – додала експерт.

"На даний момент Україна закуповує лише 30-40% природного газу в Росії. На початку минулого року це було 90%. Це є одним із успіхів демонополізації та диверсифікації поставок газу. Ми повинні прийняти закон про регулювання незалежного ринку енергетики. В нас не буде демонополізації та вільного ринку, поки ми не будемо мати незалежного регулятора", - повідомила депутат.

"Цього року ми прийняли закон про електронні державні закупівлі, тільки пілотний проект показав близько 500 млн грн економії за рахунок введення електронних закупівель. Якщо цю систему розповсюдити на всі державні підприємства та компанії, ми можемо економити по аналізу експертів, близько 30 млрд грн, і це гроші, які підуть на садки, дороги та інші соціальні проблеми", - зазначила Кацер-Бучковська.

Нагадаємо, голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, якщо Росія припинить постачання газу, Україна забезпечить свої потреби європейським паливом.

Попередній матеріал
На вулиці Нью-Йорка у новорічну ніч виведуть 500 офіцерів у повному бойовому озброєнні
Наступний матеріал
У КМДА нагадали про заборону використання піротехнічних засобів
Теги:
Loading...