Україна зараз в змозі шантажувати Росії в газовому питанні – експерт

Україна і Росія знаходяться у ситуації, коли можна один одного по шантажувати в газовому питанні.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив Василь Філіпчук, голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень.

"Вже півтора року у нас є агресія Російської Федерації. Будь-якої іншої оцінки україно-російським відносинам крім "агресія" давати неможливо. Я б не перебільшував значення того, що відбулося сьогодні. Сторони сьогодні перебувають у ситуації, коли немає критичних стимулів досягати домовленостей. У нас літо, крім того, закривається багато заводів, які використовували російський газ, тому і Україна і Росія знаходяться у ситуації, коли можна один одного пошантажувати", - каже експерт.

За його словами, проблемою є те, що в Україні досі намає третього енергопакету.

"Фактично в нас же півтора року після Майдану – новий уряд, який прийшов з європейськими поглядами. Зокрема, запровадження третього енергопакету. Замість цього у нас продовжується монополізація ринку за НАК "Нафтогазом". Крім того, у нас зменшується кількість газу власного видобутку, ми можемо втратити до двох млрд. кубометрів газу нашого видобутку", - каже Філіпчук.

Попередній матеріал
Пожежа у Чорнобильській пущі повністю локалізована
Наступний матеріал
ЄС виділить для України пакет допомоги розміром 15 млн євро
Теги: