dt.ua

Україна з 14 квітня вдвічі знизила спецмита на імпорт легкових автомобілів

  Україна з 14 квітня 2015 вдвічі знизила розмір спеціальних мит на імпорт легкових автомобілів з бензиновими двигунами, які тепер складають 2,15% для авто з двигуном об'ємом 1-1,5 л і 4,32% для авто з двигуном 1,5-2,2 л.

  Це випливає з опублікованого 28 березня 2014 рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, згідно з яким з 14 квітня 2014 початковий розмір ввізного мита для таких автомобілів у розмірі 6,46% і 12,95% після року застосування був знижений на третину - до 4,31% і 8,63% відповідно.

  Цим же рішенням було встановлено, що через рік застосування такого розміру спецмита вони знижуються ще вдвічі, передає "Інтерфакс-Україна".

  Мита знижуються в рамках законодавчих вимог щодо лібералізації спеціальних заходів після року їх застосування.

  За оцінкою експертів, спецмита значно змінили розстановку сил на українському ринку і переформатували попит на автомобілі з дизельними двигунами.

  Крім того у той же час автовиробники відзначали, що введення спецмита поліпшило критичну ситуацію в автопромисловості, дозволило завантажити потужності і почати виробництво нових моделей автомобілів.
  Автоімпортери у зв'язку з різким скороченням ринку нових легкових автомобілів, у тому числі через девальвацію національної валюти, нестабільної політичної та економічної ситуації ініціюють повне скасування спеціального мита.

  Попередній матеріал
  Голова СБУ підтвердив керівну роль Януковича у розстрілах на Майдані
  Наступний матеріал
  Знайшлися зниклі матеріали кримінальної справи Юлії Тимошенко

  ЄС скасує ввізне мито для більшості українських товарів

  Україна ввела імпортне мито на білоруське молоко, пиво та холодильники

  ЄС скасував мита для імпорту українських труб і ввів мита на труби Росії та Китаю

  Рада дозволила постачати в Україну озброєння без мита