Нафтогаз 5.ua

Україна вже має $1 млрд на опалювальний сезон

  Кредитні кошти на закупівлю газу в розмірі 500 млн доларів вже надійшли на рахунки НАК "Нафтогаз України", ще $500 млн – внутрішні резерви.

  Про це голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв сказав на прес-конференції, повідомляє "Укрінформ".

  "Гроші вже на рахунках "Нафтогазу". Вони знаходяться на спеціальному рахунку в державному банку і призначені для закупівель газу в "Газпрому". Використовувати ми їх будемо поступово, в міру необхідності", – повідомив Коболєв.

  Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин додав, що 500 мільйонів доларів для закупівлі російського газу для нинішнього опалювального сезону знайдені у внутрішніх резервах "Нафтогазу". "Кошти є. 500 мільйонів доларів зібрали. Вони знаходяться на рахунку "Нафтогазу України" в "Ощадбанку". Це кошти з внутрішнього резерву. По мірі наявності коштів від ЄБРР, Світового банку та IFC (Міжнародна фінансова корпорація – 5.ua), ми будемо їх частково заміщати", – уточнив Демчишин.

  За словами міністра, за ці кошти Україна зможе придбати понад 2 млрд кубометрів російського газу. Ціну газу Демчишин назвав комерційною таємницею, проте зазначив, що це європейська ціна мінус транзит через територію України. Такі умови він назвав "досить адекватними".

  На початку вересня Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація заявили про виділення НАК "Нафтогаз України" $500 млн на закупівлю газу. Сьогодні, 28 вересня, голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв повідомив, що зазначені кредитні кошти вже надійшли на рахунки компанії.

  Нагадаємо, сьогодні, 28 вересня, міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин повідомив, що Україна закупить у російської компанії "Газпром" 2 млрд куб. м газу, а решту необхідного для проходження опалювального сезону надходитиме з Європейського Союзу.

  Попередній матеріал
  Росія загострює увагу на Сирії, щоб змістити акценти в міжнародній політиці – експерт
  Наступний матеріал
  У Філадельфії Папу Римського зустрічало немовля в костюмі понтифіка (фото)
  Loading...