molbuk.ua

Україна вперше почала експортувати цукор і крохмаль до ЄС

  У 2015 році в рамках автономних торгових преференцій Україна вперше почала експортувати до ЄС цукор і крохмаль, а також більш активно – овес, солод та яйця.

  Про це заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька сказала під час Міжнародного юридичного форуму "Україна – ЄС", повідомли у прес-службі міністерства.

  "Зараз Україна може здійснювати експорт продукції до країн-членів ЄС з 235 українських підприємств. Вимоги Європейського Союзу високі. Ці вимоги гарантують високу безпеку, якість продукції і можливість торгувати не тільки на ринку ЄС, а й на інших міжнародних ринках, диференціювати збут, будувати ефективну стратегію продажу. Сьогодні ми працюємо в напряму export-promotion для виробників, пояснюючи шляхи виходу на ринки Європи і можливі преференції від експорту до країн ЄС. Зокрема, в цьому році було вперше розпочато експорт, у рамках автономних торгівельних преференцій, цукру, крохмалю та більш активно - вівса, солоду та яєць", - зазначила Рутицька.

  У прес-службі поінформували, що реалізація зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, яка почне дію з 1 січня 2016 року, надає можливість розширити номенклатуру експортованих товарів. Зазначається, що на сьогодні українські виробники вже використали річні квоти на кукурудзу (400 тис. тонн) та пшеницю (950 тис. тонн), 2 квартальні основні квоти на м'ясо птиці по 4 тис. тонн (також 2 тис. тонн з 10 тис. тонн додаткової квоти на м'ясо птиці), на ячмінь - 194,2 тис. тонн з 250 тис. тонн.

  "Угода про асоціацію України з ЄС дає аграріям нові можливості: вихід на європейські ринки, пошук надійних партнерів. Також важливим для нас є нарощування експорту продукції з високою доданою вартістю. Наразі вже суттєво зменшився експорт сировинних видів продукції до ЄС. Якщо за 6 місяців 2014 року їх частка у експорті складала 76%, то за відповідний період поточного року – 67%", - додала Рутицька.

  Як повідомляв 5.ua, Мінагропродовольства прогнозує експорт зернових культур з України на липень 2015 – червень 2016 років на рівні 36,83 млн тонн.

  Попередній матеріал
  Спілка ветеранів АТО оприлюднила фото чоловіка, який, ймовірно, збив на смерть бійця АТО
  Наступний матеріал
  Правоохоронці відкрили вже 25 кримінальних проваджень щодо порушень під час виборчої кампанії
  Теги:
  Loading...