Україна скоротила споживання газу на 25% - Яценюк

  Україна скоротила споживання газу на 25%, і цим самим економить $11 млн щодня. А за опалювальний сезон наша країна може зберегти на газі $2 млрд.

  Про це заявив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в ефірі програми "10 хвилин із Прем'єр-міністром", повідомляє "Укрінформ"

  Яценюк заявив: "Протягом опалювального сезону Україна додатково збереже 2 млрд американських доларів, які раніше ми платили російському "Газпрому", на що Росія купувала танки і постачала зброю й своїх бойовиків у військовій агресії проти України".

  "Нас лякали тим, що ми не пройдемо зиму і замерзнемо, тому що Росія відключить газ, а іншого джерела постачання у нас немає. Вже не кажучи про ціну газу, яка була $500 за тисячу кубічних метрів. Зараз ми позбавилися від російського газового диктату", - наголосив прем'єр.

  Яценюк також підкреслив, що зараз Україна купує газ у європейських компаній за ціною вдвічі меншою - в середньому $250 за тисячу кубометрів. "Ми наповнили наші газові сховища. Ми погасили борги. І ми подали на Росію в суд за несправедливий газовий контракт і за несправедливий контракт по транзиту природного газу територією України", - сказав він.

  Глава уряду також зауважив: "Нас лякали тим, що через реформу енергетичного сектору і запровадження ринкових і збалансованих тарифів у людей не буде тепла в хаті і не буде можливості заплатити по цих тарифах. Ми запровадили програму енергетичних субсидій, в яку мало хто вірив, але яка стала реальністю".

  Як повідомляв 5.ua, раніше сьогодні, 13 грудня, Арсеній Яценюк заявив, що 15 млн громадян отримують в Україні субсидії. За словами Яценюка, уже 5 млн українських сімей, а це майже 15 млн громадян, отримують пряму допомогу від держави "на те, щоб заплатити за ринкові і зважені тарифи, якщо цього потребує українська сім'я".

  Попередній матеріал
  У Львові патрульні поліцейські затримали нетверезого колегу з Харкова
  Наступний матеріал
  На Франківщині через сильний вітер частково знеструмлено чотири населені пункти