Фото із відкритих джерел

Україна поскаржилася до СОТ на порушення з боку Росії

До Світової організації торгівлі поскаржилася Україна на порушення з боку Росії.

Йдеться про заборону транзиту своєю територією українських товарів. Відтак українські виробники продовжують шукати альтернативні шляхи транспортування продукції в обхід Росії, а уряд розширює перелік російських товарів, котрі заборонені для продажу на території України.

Економічна війна з агресивною сусідкою у розпалі. На кожен заборонений Кремлем український товар Київ ухвалює дзеркальне рішення. Список табуйованих російських товарів розрісся до більш як сотні найменувань

"В СОТ ми говоримо про те, що ми привертаємо увагу всієї світової спільноти до тієї агресії, яка вчиняється Росією по відношенню до України. Наступним нашим кроком буде звернення до СОТ до процедури з врегулювання суперечок СОТ", - повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська.

Поки урядовці чекають на рішення СОТ, українські виробники продовжують шукати альтернативні шляхи транспортування товарів в обхід Росії. Наразі є два напрямки. перший - це фурами через Білорусь. Другий - на експериментальному потязі через Грузію , Азербайджан та Казахстан.

Перший такий потяг вирушив минулої п'ятниці з Іллічівська. 20 вагонів у обхід Росії прямують до Китаю. 

Але забувати про старий транзит територією Росії ні українські виробники, ні урядовці не хочуть. Кабмін переконаний - Росію можна змусити скасувати незаконне рішення і відкрити кордони для українських товарів. І це лише питання часу.

Нагадаємо, Росія повністю припинила транзит товарів українського виробництва через свою територію 4 січня. Окрім того, з 2016 року РФ призупинила Зону вільної торгівлі з Україною і запровадила ембарго на постачання українських товарів. 

Попередній матеріал
Гривня не має прив’язки до рубля – експерт
Наступний матеріал
Росіяни протестують проти невиплат зарплат та кредитів