utg.ua

Україна подвоїла імпорт газу з ЄС

  Україна за підсумком 2015 року збільшить імпорт природного газу з Євросоюзу порівняно з 2014 роком удвічі - до 10,25 млрд кубометрів з 5,1 млрд кубометрів.

  Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Укртрансгаз".

  За даними держкомпанії, з 1 по 27 грудня для потреб України було імпортовано 0,37 млрд кубометрів природного газу.

  "Весь обсяг блакитного палива за цей період надходив з території Європи", - відзначає прес-служба. Більше 80% усього обсягу імпорту газу надходить в Україну зі Словаччини.

  Як зазначили в "Укртрансгазі", від початку 2015 року з європейських країн було імпортовано 10,2 млрд кубометрів, а з Російської Федерації - 6,1 млрд кубометрів. При цьому з кінця листопада цього року Україна не закуповує газ у "Газпрому".

  Таким чином, Україна в 2015 році скоротила імпорт російського газу порівняно з 2014 роком більш ніж удвічі - до 6,1 млрд кубометрів з 14,5 млрд кубометрів. Це найменший обсяг російського газу, який Україна купила за роки співпраці.

  На сьогодні, за даними "Укртрансгазу", отримані заявки на імпорт природного газу з Європи в обсязі 13 млн кубометрів на добу.

  Нагадаємо, як заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, ціна імпортного газу в першому кварталі 2016 року буде нижчою за нинішню.

  Попередній матеріал
  На Житомирщині у дитсадку отруїлися шестеро дітей
  Наступний матеріал
  В аеропорту Кабула прогримів вибух, є загиблі