Україна почала допомагати Польщі електроенергією

  Розмір допомоги Польщі буде залежати від оцінки безпеки експлуатації української енергосистеми.

  Україна з 1 вересня почала транспортувати електроенергію до Польщі, повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на заяву прес-служби "Укренерго".

  "1 вересня о 12:00, згідно з тристороннім договором про постачання електроенергії з України в Польщу для надання аварійної допомоги...була включена в роботу міждержавна повітряна лінія електропередачі 220 кВ Добротвірська ТЕС - Замость (Польща)", - заявила прес-служба "Укренерго".

  У відомстві зазначають, що за вказаним Договором ДП "Енергоринок" надає польській енергосистемі аварійну допомогу за ціною, встановленою відповідною постановою НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), а ДП "НЕК "Укренерго" уповноважений погоджувати або відмовляти у наданні аварійної допомоги залежно від оцінки безпеки експлуатації української енергосистеми.

  На сьогодні по лінії електропередачі 220 кВ Добротвірська ТЕС - Замость передається 135 МВт, при максимальній технічній можливості 235 МВт. При цьому поставки електроенергії до Польщі у січні-червні 2015 року не здійснювалися, тоді як за аналогічний період минулого року на експорт було поставлено 598,7 млн кВт-год електроенергії.

  Як зазначає "Дзеркало тижня", у липні 2015 року Україна сама змушена була імпортувати електроенергію з Росії у зв'язку з нестачею енергетичного вугілля через виснаження його запасів. 12 серпня міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин після засідання Кабміну заявив журналістам, що Україна не спроможна допомогти Польщі, збільшивши поставки електроенергії, через аномальну спеку і зростання споживання електроенергії на польській території.

  Та попри це, 13 серпня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив забезпечити допомогу Польщі у зв'язку з кризовою енергетичної ситуацією в цій країні. 

  Нагадаємо, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підрахувала, що з 1 вересня тарифи на електричну енергію для населення виростуть у межах 4,50 -17 грн залежно від обсягів споживання.

  Попередній матеріал
  Художник розробив модернові герби обласних міст України
  Наступний матеріал
  У "Радикальній партії" заявляють, що проти депутатів порушувалися кримінальні справи, щоб вони голосували за зміни до Конституції