Україна не платить за російську електрику в непідконтрольних територіях - Демчишин

  Нова схема роботи з цими територіями дає можливість економити близько 800 млн грн щомісяця.

  Україні вдалося провести досить успішні переговори з РФ щодо припинення постачань електроенергії на непідконтрольні території Донецької і Луганської областей. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Ми провели досить успішні переговори з росіянами: нам вдалося виключити чотири лінії, які йшли в неконтрольовану зону з російської сторони, і вони щомісяця доставляли електроенергію на 300 млн грн. І ці кошти наразі не оплачуються", – заявив він на розширеному засіданні Міненерговугілля в Києві у вівторок.

  З його слів, загалом нова схема роботи з цими територіями, схвалена раніше рішенням Кабміну, передбачає оплату лише перетоків, дає можливість економити щомісяця близько 800 млн грн. Демчишин також зазначив, що, з урахуванням інших заходів, це дало змогу збільшити рівень оплати електроенергії з 85% у першому кварталі майже до 100% у другому.

  "Очікуємо, що до кінця року вдасться зберегти цей рівень і що вдасться закуповувати і ядерне паливо, вугілля", – підсумував міністр.

  Попередній матеріал
  Сьогодні у Брюсселі міністри фінансів країн ЄС обговорять способи порятунку Греції від дефолту
  Наступний матеріал
  Віктор Чумак: Прокурорів ГПУ затримали за "пісочну тему"