Про це повідомив президент Української зернової асоціації Володимир Клименко агентству "Інтерфакс-Україна".
"Якщо Росія припиняє поставляти, то традиційним постачальником туди є Україна. Нам є що туди везти. Не тільки пшеницю і кукурудзу, але і соняшникову олію", - повідомив Клименко.
Як зазначили у консалтинговій компанії "ААА", за 2014-15 МР Росія відправила до Туреччини 5,5 млн тонн зернових, що складає 18% від загального російського експорту. Україна за цей період продала на турецький ринок 329 тонн. Однак експерти зернового ринку стверджують, що збільшити обсяги українського експорту не складе проблеми.
Туреччина також є найбільшим експортером російського соняшникової олії. У разі призупинення поставок українські компанії також наростять поставки в цьому напрямку, оскільки урожай соняшнику цього року в Україні високий - близько 11 млн тонн.
За даними асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", в разі припинення поставок російської аграрної продукції до Туреччини Україна може наростити власні поставки пшениці, кукурудзи, бобових, патоки, масла, ячменю, кондитерських виробів.
Відносини Росії і Туреччини загострилися після інциденту на кордоні Туреччини та Сирії, де вранці 24 листопада турецькі ВПС збили російський Су-24. За даними турецької влади, літак отримав кілька попереджень про порушення кордону, проте не реагував на них. У Росії підкреслюють, що бомбардувальник знаходився в повітряному просторі Сирії.