Фото із відкритих джерел

Україна може замінити російські зернові для Туреччини

  Якщо Росія вирішить припинити постачати зернові до Туреччини, Україна може збільшити свої поставки.

  Про це повідомив президент Української зернової асоціації Володимир Клименко агентству "Інтерфакс-Україна".

  "Якщо Росія припиняє поставляти, то традиційним постачальником туди є Україна. Нам є що туди везти. Не тільки пшеницю і кукурудзу, але і соняшникову олію", - повідомив Клименко.

  Як зазначили у консалтинговій компанії "ААА", за 2014-15 МР Росія відправила до Туреччини 5,5 млн тонн зернових, що складає 18% від загального російського експорту. Україна за цей період продала на турецький ринок 329 тонн. Однак експерти зернового ринку стверджують, що збільшити обсяги українського експорту не складе проблеми.

  Туреччина також є найбільшим експортером російського соняшникової олії. У разі призупинення поставок українські компанії також наростять поставки в цьому напрямку, оскільки урожай соняшнику цього року в Україні високий - близько 11 млн тонн.

  За даними асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", в разі припинення поставок російської аграрної продукції до Туреччини Україна може наростити власні поставки пшениці, кукурудзи, бобових, патоки, масла, ячменю, кондитерських виробів.

  Відносини Росії і Туреччини загострилися після інциденту на кордоні Туреччини та Сирії, де вранці 24 листопада турецькі ВПС збили російський Су-24. За даними турецької влади, літак отримав кілька попереджень про порушення кордону, проте не реагував на них. У Росії підкреслюють, що бомбардувальник знаходився в повітряному просторі Сирії.

  Попередній матеріал
  СБУ оприлюднила архівні кримінальні справи про Голодомор
  Наступний матеріал
  ЗСУ оголосили "режим тиші" на виконання відповідного пункту Мінських угод - штаб АТО
  Теги:
  Loading...