Україна є світовим лідером з експорту соняшникової олії - Павленко

  Україна утримує перше місце за експортом соняшникової олії на земній кулі.

  Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, пише finance.ua.

  Під час виступу на колегії міністерства, керівник відомства нагадав, що Україна цього року досягла рекордного показника експорту зернових за роки незалежності – майже 34 млн тонн. За інформацією міністерства, Україна на сьогодні посідає перше місце в світі за експортом соняшникової олії, третє – по кукурудзі, четверте – по експорту ячменю, сьоме і восьме – по сої і курятині відповідно.

  Також протягом року були збільшені обсяги експорту по основних позиціях. Зокрема, за 5 місяців експорт м’яса птиці зріс на 8%, соєвого шроту на 70%, а масла – на 15%. У міністерстві зазначають, що Україна за 10 років збільшила аграрний експорт майже в 4 рази.

  "За 10 років країна наростила аграрний експорт в 3,6 рази – до 17 млрд доларів. Вага сільського господарства – більше третини загального експорту і 12% у загальному обсязі ВВП. Аграрний експорт забезпечує чисте надходження валюти в країну до 30 млн доларів щодня.За багатьма позиціями вдалося компенсувати втрати. Наприклад, експорт в Азію і Близький Схід зріс на 10%, до країн ЄС – на 6%. Сьогодні ми годуємо 140 млн людей на планеті. Це серйозна цифра ", – повідомив Павленко.

  Попередній матеріал
  Російське місто затопило нафтою
  Наступний матеріал
  Ярош: роту "Правого сектору" під Маріуполем розширять до батальйону (фото)
  Теги: