ipress.ua

Україна і Європейський інвестиційний банк підписали угоду на 400 млн євро

  Україна та ЄІБ підписали кредитну угоду обсягом 400 млн євро для розвитку муніципальної інфраструктури країни.

  Угоду підписали міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко і віце-президент ЄІБ Ласло Баранай під час колегії Мінрегіону, передає "УНІАН".

  "Ця угода є безпрецедентною у зв'язку з тим, що це гроші, які надходять на комунальні підприємства, і це найдешевші гроші. 30 років у валюті (термін кредитної угоди - УНІАН) на відновлення водопостачання, 22 роки - на теплопостачання, пільговий термін, а це 5 і 8 років (для тепло- і водопостачання - УНІАН), протягом якого комунальні підприємства не платять за кредитом, дуже низький відсоток", - сказав Зубко.

  За його словами, кредитні кошти дадуть можливість відновити і модернізувати муніципальні комунікації без необхідності підвищення тарифів для споживачів.

  Водночас Баранай наголосив, що основною метою кредиту є підвищення енергоефективності комунікацій в умовах перебоїв поставок енергоресурсів і фінансової кризи.

  "Кошти будуть спрямовані на поліпшення якості застарілої радянської системи комунікацій, яка є вкрай неефективною", - сказав віце-президент ЄІБ.

  Як раніше повідомляв 5.ua, залучені кошти будуть спрямовані на водовідведення, водопостачання, теплопостачання, вуличне освітлення, енергоефективність будівель та поводження з побутовими відходами.

  Попередній матеріал
  СБУ запобігла контрабанді 800 тонн етилену до Європи
  Наступний матеріал
  Провідні українські телеканали відвели тему Криму в тінь – заступник гендиректора ATR
  Теги:
  Loading...