5.ua

Україна активно веде переговори із постачальниками вугілля з ПАР – Демчишин

  Профільне міністерство веде переговори щодо постачання вугілля з Південно-Африканської Республіки.

  Такі кроки здійснені у зв'язку із припиненням постачання вугілля із неконтрольованих територій і Російської Федерації. Про це міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив у п’ятницю, 27 листопада, під час пленарного засідання Верховної Ради.

  "Нам на даний момент обмежено постачання вугілля із неконтрольованих територій, а також із Російської Федерації. Запасів вугілля на наших складах теплоелектростанцій достатньо для того, щоби працювати протягом щонайменше місяця, але в більш довгій перспективі все-таки виникають досить проблемні питання", - пояснив він. 

  Так, міністр розповів, що для того, аби вирішити питання із ритмічним забезпеченням українських станцій, наразі активно проводяться переговори із постачальниками з ПАР: "На сьогодні вже в процесі доставки знаходяться два кораблі, це 168 тисяч тонн для "Центренерго", а також 80 тисяч тонн для теплоелектроцентралей. Це вугілля прибуде 4 грудня – 168 тисяч, 80 тисяч – 12 грудня. Тобто протягом грудня буде поставлено десь приблизно 250 тисяч тонн антрацитового вугілля, того вугілля, яке на даний момент, на жаль, на території, непідконтрольній українській владі, не видобувається".

  Демчишин також поінформував: "На складах такого вугілля є більше ніж 1 млн тонн, крім того, ці 250 дають упевненість у тому, що щонайменше наступні 45-50 днів наша енергетична система буде перебувати в стабільному виробничому процесі". 

  Нагадаємо, що напередодні опалювального сезону чільник міністерства заявляв, що Україні накопичено 2,5 млн тонн вугілля з 3 млн тонн необхідних для проходження зими.

  Попередній матеріал
  На Рівненщині вилучили рекордну партію бурштину на майже 20 млн грн
  Наступний матеріал
  Залежність України від російського газу взагалі відсутня – Демчишин