У США заарештують $300 млн на рахунках МТС і VimpelCom

  Кошти знаходяться на рахунках банків США, Ірландії, Люксембургу та Бельгії.

  Суд Південного округу Нью-Йорка дозволив мін'юсту США заарештувати $300 млн на рахунках компаній, що проходять у розслідуванні корупційних угод на телекомунікаційному ринку Узбекистану. Про це пише "Новое время" з посиланням на агенцію Bloomberg. Кошти знаходяться на рахунках в американському Bank of New York Mellon, а також у кредитних установах Ірландії, Люксембургу та Бельгії.

  У міністерстві юстиції США запевняють, що ці гроші – частина глобальної схеми з відмивання коштів. Частина з них належить товариству Takilant Ltd, яке пов'язують з дочкою президента Узбекистану Гульнарою Карімовою. Звітність VimpelCom документально підтверджує зв'язок між Takilant і російськими мобільними операторами, МТС і "Білайн".

  Раніше через виявлення факту корупції влада Швеції оштрафувала на $5 млн місцевий банк Nordea, на рахунки в якому Takilant перераховував отримані фінанси, за недостатні заходи боротьби з відмиванням грошей. Цього року відносинами VimpelCom з Takilant зацікавилася і прокуратура Нідерландів, де зареєстрована штаб-квартира VimpelCom. Претензії до компанії висунула й американська комісія з цінних паперів. Сама компанія обмежилася коментарем, що вона співпрацює зі слідством.

  Попередній матеріал
  Фацевич: За час роботи патрульної поліції кількість крадіжок скоротилася, адмінпорушень - зросла
  Наступний матеріал
  У Черкасах вшанували пам'ять загиблого генерал-майора прикордонслужби Ігоря Момота