У Ризі підписали меморандум про надання Україні 1,8 млрд євро допомоги

  Меморандум про порозуміння щодо надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі 1 мільярд 800 мільйонів євро сторони підписали у Ризі.

  Підписи поставили міністр фінансів України Наталія Яресько та голова Національного банку Валерія Гонтарева, а з боку Єврокомісії – віце-президент Валдіс Домбровскіс.

  Церемонія відбулася у межах четвертого саміту Східного партнерства, що триває у столиці Латвії. Перший транш у розмірі 600 мільйонів євро має надійти вже на початку літа. Гроші скерують на потреби Нацбанку України та на погашення частини зовнішнього боргу. Рішення про надання допомоги Європарламент ухвалив 25 березня.

  "Сьогодні дуже важливий день для України, і від імені мого уряду та народу я хочу щиро подякувати Євросоюзу за важливу підтримку. Цей пакет макрофінансової допомоги є підтвердженням того, що ЄС вірить у спроможність України подолати непростий період і реалізувати реформи та трансформацію. Президент, прем'єр-міністр і парламент усі разом працюють над реформами та наближенням до європейських стандартів. Ми вже зробили важливі кроки у боротьбі з корупцією і стабілізації фінансової системи", - заявила Наталія Яресько.

  Попередній матеріал
  "Ісламська держава" повністю взяла під контроль іраксько-сирійський кордон
  Наступний матеріал
  ГПУ оголосила підозру у державній зраді одразу 276-тьом кримським суддям

  Саміт у Ризі: Україна та Грузія можуть отримати безвізовий режим уже наступного року

  Не слід було завищувати очікування перед самітом - нардеп

  Саміт у Ризі не є зустріччю про членство в Євросоюзі - Юнкер

  У Ризі розпочався саміт "Східного партнерства"