Укргазвидобування
Укргазвидобування finance.bigmir.net

У "Нафтогазі України" озвучили план "Б" на випадок, якщо "Північний потік-2" все-таки запрацює

Україна вже спрямувала до Міжнародного суду відповідний позов

Про таке в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" заявив головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

На запитання ведучої, чи є в України план "Б" на випадок, якщо "Північний потік-2" запрацює, Вітренко повідомив: "Так, ми подали відповідний позов до Арбітражу – це 12 мдрд доларів. Це якраз сума, котра відображає компенсацію збитку, який зазнає Україна, якщо буде побудований "Північний потік-2" і потужності української ГТС не будуть застосовані. Для цього в нас є відповідні юридичні можливості. Тому ми можемо зараз вимагати перегляду тарифу. Саме це ми й робимо. Але є ще європейські правила встановлення цього тарифу. І вони дозволяють відповідно відобразити ефект від незастосування української ГТС або невикористання українського після 2019 року".

Вітренко уточнив: "В цьому разі сам рівень тарифу немає ніякого практичного значення, бо рішення буде прийнято вже після того, як закінчиться відповідний контракт, тому йдеться просто про компенсацію недоотриманої тарифної виручки. І ця компенсація становить більше ніж 12 млрд доларів".

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Наступний матеріал
Хобі з присмаком небезпеки: рятувальники нагадали, як правильно збирати гриби
Loading...