У "Нафтогазі" назвали газогін "Турецький потік" блефом на 90%

  У Києві не дуже серйозно сприймають заяви Росії про будівництво "Турецького потоку" і поки не бачать можливості участі російських інвесторів в проектах, пов'язаних з нашою газотранспортною системою.

  Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на голову Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. Таку заяву він зробив на полях енергетичного саміту в Берліні 7 травня.

  Дослівно він сказав так: "Турецький потік ми вважаємо частково блефом. Відсотків на 90".

  Коментуючи заяву голови комітету з енергетики Держдуми РФ Івана Грачова на цьому ж форумі про необхідність "трьох ключів" в управлінні української ГТС, глава НАК категорично відкинув таку можливість на сьогодні: "У час, коли фактично йде війна, говорити про те, що ми залучаємо російського інвестора до володіння українською ГТС – це можливо, це доцільно? Якщо хтось вважає, що це правильно і доцільно, мені було б дуже цікаво подивитися на цю людину", – переконаний Коболєв.

  Дійсну мету Москви, що міркує про безпеку транзиту і участь в управлінні ГТС, у Києві бачать виключно в тому, щоб "всіма силами зробити так, щоб погіршити прибутковість української ГТС або постаратися вплинути на нашу економіку".

  Глава "Нафтогазу" запропонував подивитися на ситуацію прагматично, відкинувши політику. "Якщо дійсно російська сторона так сильно турбується про надійність транзиту через українську територію, є дуже просте рішення – перенести точку передачі газу на східний кордон. І нехай тоді українці і європейці несуть відповідальність за транспортування газу", – зазначив Коболєв.

  Це питання обговорюється з європейськими компаніями, нагадав посадовець, і позиція "Нафтогазу" зараз – "2 ключі" (тобто без Росії). "Коли українська сторона і європейська сторона будуть готова до спільної позиції з цього питання, тоді, як мені здається, доцільно виноситиме питання на обговорення з Росією", – вважає глава НАК.

  Він зазначив, що для залучення європейських інвесторів Україні необхідно реформувати ринок газу, який, за європейськими мірками, є нетранспарентним і неефективним: "Тут насамперед справа за нами: якщо ми зможемо провести реформу на ринку газу, якщо зможемо упорядкувати ті ж ціни і довести, що ми з погляду прозорості, ефективності і ринковості схожі на них, вони самі прийдуть". Водночас він висловив упевненість, що у України "є великі шанси все зробити правильно".

  Попередній матеріал
  Політв’язень Яценко повернувся в Україну із Росії
  Наступний матеріал
  У столиці 9 травня відбудеться флешмоб "Пам'ятаємо-перемагаємо" і фестиваль "Покажи свій талант світу"

  Нафтогаз подав до Стокгольмського арбітражу позовні вимоги щодо відшкодування збитків

  "Нафтогаз" поновив переговори з Румунією про реверсне постачання газу

  "Газпром" шкодить українському ринку газу – "Нафтогаз"

  Греція отримає від 3 до 5 млрд євро на "Турецький потік" - ЗМІ