5.ua

Туреччина готова до ЗВТ з Україною - Давутоглу

  Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк та Прем'єр-міністр Турецької Республіки Ахмет Давутоглу доручили відновити переговори щодо ЗВТ між двома країнами

  Туреччина готова до підписання з Україною угоди про зону вільної торгівлі. Про це заявив Прем'єр-міністр Турецької Республіки Ахмет Давутоглу під час зустрічі в Києві з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком, повідомляє "Укрінформ".

  "Ми готові до винесення відносин з Україною на більш високий рівень, включаючи і підписання угоди про зону вільної торгівлі", - сказав він. У свою чергу Яценюк погодився з тим, що це питання є одним з найважливіших. За його словами,  Україна і Туреччина мають "значний економічний діалог".

  За інформацією "Укрінформу", український прем'єр-міністр наголосив: "Переговори про ЗВТ були призупинені ще в 2013 році, і ми з вами спільно даємо доручення нашим міністерствам розпочати технічні консультації щодо відновлення переговорного процесу про зону вільної торгівлі, які відбудуться в березні".

  За словами Давутоглу, протягом останнього часу торговельний оборот між Україною і Туреччиною знизився. "Ми сподіваємося, що до 2018 року ми досягнемо торгового обороту в $10 млрд, хоча цей оборот за останній період дещо знизився", - сказав він.

  Окрім того, Яценюк подякував Давутоглу за позицію щодо Криму та Донбасу. "Наші країни захищають свої кордони, наші країни захищають своїх громадян, свою територіальну цілісність та суверенітет", - наголосив прем'єр-міністр.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні, 15 лютого, прем'єр Туреччини прибув із візитом в Україну. Зазначимо, що відносини Росії та Туреччини загострилися після інциденту з російським військовим літаком Су-24, який турки збили 24 листопада на кордоні з Сирією. А Київ не вгодив Кремлю тим, що із 1 січня 2016 року почала діяти угода про Зону вільної торгівлі між Україною і ЄС.

  Попередній матеріал
  Головне питання розгляду на погоджувальній раді парламенту – відставка уряду
  Наступний матеріал
  Джеффрі Пайєтт: Звільнення Каська зупинить реформи у відомстві
  Теги:
  Loading...

  Туреччина впроваджує візовий режим для російських журналістів

  МЗС Туреччини звинувачує Росію у кризі з біженцями

  Давутоглу: Росія не може приховати порушення повітряного простору Туреччини