Фото із відкритих джерел

Ціна на нафту різко обвалилася

  Нафта наблизилася до шестирічного мінімуму напередодні засідання ОПЕК. Нафта знижується в ціні також через зростання запасів у США.

  Ціни на нафту еталонних марок падали в середу в США нижче позначки в $40 за барель нафти WTI і нижче $42,4 за Brent на тлі зростання запасів сировини у США і надлишку пропозиції на світовому ринку, повідомляє видання ZN.UA, посилаючись на агентство Bloomberg.

  Торги в Нью-Йорку закрилися в середу на позначці $39,94 (зниження на 4,6%). Нафта Brent подешевшала на 4,4% - до $42,49. Однак вранці у четвер ціни на нафту зростають після повідомлення, що Саудівська Аравія запропонує знизити видобуток ОПЕК у спробі збалансувати світовий ринок.

  Так, ф'ючерси на Brent до поточного часу подорожчали на $0,74 до $43,23 за барель, а ф'ючерси на WTI - на $0,60 до $40,54. Саудівська Аравія, яка виступала проти зниження видобутку, запропонує скоротити його на 1 млн барелів на добу. Саудівська Аравія хоче, щоб у зниженні видобутку брали участь Ірак, Іран і такі країни, що не входять в ОПЕК , як Росія, Казахстан, Мексика Оман, передає Reuters.

  "Саудівська Аравія запропонує зниження на 1 мільйон барелів у добу, якщо на це погодяться Іран, Ірак і ОПЕК. Інакше кажучи, цього не станеться. Той, хто знизить видобуток, втратить частку ринку", - вважає старший трейдер Asenna Wealth Solutions Асад Танус.

  З початку року нафта подешевшала вже на 25%, ринок не очікує зміни політики найбільших виробників за підсумками засідання Організації країн-експортерів нафти. За даними Міненерго США, товарні запаси нафти у країні виросли за підсумками десятого тижня поспіль на 1,18 млн барелів. 

  Нагадаємо, 21 жовтня без досягнення жодних домовленостей завершилася зустріч представників Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та восьми країн, які видобувають нафту, але не є членами картелю.

  Попередній матеріал
  Країни ЄС подовжать санкції проти Росії - глава МЗС Іспанії
  Наступний матеріал
  Сьогодні у Белграді стартує засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ