glavcom.tv

Центробанк РФ запропонував банкам розробити заходи на випадок падіння курсу до 100 рублів за долар

  Центробанк РФ порадив російським фінустановам проводити стрес-тести з урахуванням падіння рубля до "тризначної цифри" за долар.

  Про це повідомив журналістам заступник голови банку "Відродження" Андрій Шалімов, повідомляє УНІАН з посиланням на Reuters. "Він (ЦБ - Ред.) протестував, наприклад, валютну ліквідність у банків... курс – недружній (закладався - Ред.), 200 рублів (за долар - Ред.) поки не просили, але тризначну цифру попросили прикинути", - заявив Андрій Шалімов.

  Заступник голови банку "Відродження" також додав, що стрес-тести проводилися на початку серпня. Андрій Шалімов пояснив, що Центробанк хвилює, "які банки можуть вжити заходів, якщо щось, і наскільки це "якщо щось" може бути великим". Він додав, що Центробанк Росії хвилює розмір потенційних валютних боргів банків і те, чи зможуть вони їх повернути. Разом з тим, голова правління одного з великих банків на умовах анонімності розповів, що мова йшла про курс 100-120 руб. за долар.

  Вранці 25 серпня в ході торгів на Московській біржі євро подешевшав на 83 коп. до 81,43 руб., долар – на 45 коп. до 70,45 руб. У зв'язку з цим голова ВТБ Андрій Костін 25 серпня заявив, що для формування тенденцій до подальшого зміцнення рубля потрібно один-два роки.

  Нагадаємо, що станом на 24 серпня офіційний курс долара, встановлений Центробанком РФ, зріс до нового історичного максимуму - більше 70 рублів, побивши антирекорд кризи 1998 року. 

  Попередній матеріал
  Мінрегіон: Якщо забракне газу - температура у квартирах українців може впасти до 16 градусів
  Наступний матеріал
  Володар канської Золотої пальмової гілки закликав негайно звільнити Сенцова
  Теги:
  Loading...