Тристоронні газові переговори відбудуться сьогодні у Відні

  Тристоронні газові переговори про постачання російського газу до України в третьому кварталі 2015 року відбудуться сьогодні у Відні.

  Україну представлятиме міністр палива та енергетики Володимир Демчишин. Делегацію Єврокомісії очолить віце-президент Марош Шефчович. Від Росії на переговори поїде міністр енергетики Олександр Новак. Тим часом, ціна на російський газ для України у третьому кварталі поточного року становитиме $247 за 1 тис. куб. м з урахуванням знижки. Відповідну постанову підписав російський прем’єр-міністр Дмитро Медведєв.

  Порівняно з ціною за другий квартал, вартість газу не змінилася. Проте, змінилася знижка, яка тепер становить усього $40 на 1 тис. куб. м. У другому кварталі вона становила $100. Російський прем’єр заявив, що таке рішення обумовлене падінням світових цін на нафту. Раніше знижка на російський газ Україні надавалася за Харківськими угодами і була зумовлена продовженням терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Криму. Після анексії півострова Москва в односторонньому порядку скасувала ці домовленості.

  Попередній матеріал
  ВР сьогодні має розглядати подання ГПУ на арешт Клюєва
  Наступний матеріал
  У Афінах понад 20 тис. людей зібралися щоб підтримати політику уряду