uk.wikipedia.org

Товарообіг України з Росією за рік впав на 43%

  Товарообіг України з Росією за підсумками 2014 впав на 43%, що пояснюється жорсткою зовнішньою політикою Москви.

  Про це повідомив у ході брифінгу в уряді міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, передає УНІАН.

  "Торговельний оборот з Росією в минулому році зменшився на 43%. Це серйозне падіння. Ні з однією з країн такого серйозного падіння не намічалося. Цьому є ряд причин. Агресія з їхнього боку, їх жорстка зовнішня політика - не лише щодо України. А також зменшення обсягів російської економіки як такої", - сказав міністр.

  Повідомляється, Абромавичус зазначив, що вже кілька років поспіль Росія є непередбачуваним партнером. "Багато торговельних партнерів Росії швидко зрозуміли, що непередбачуваність і недружелюбність є і буде, і тому вони перенаправили свої потоки за можливості до інших країн", - наголосив Абромавичус.

  Він також підкреслив, що Мінекономрозвитку готове зробити все необхідне, щоб допомогти вітчизняним виробникам переорієнтуватися на нові ринки.

  "Я б збрехав, якби сказав, що це легко - перейти на інший ринок. Перехід завжди буває не таким швидким, як хотілося б. Але міністерство може підприємствам допомогти чим? Швидше допомогти в сертифікації продукції, переході на європейські стандарти - тут є частина грошова, технічна й освітня", - додав він.

  У повідомленні йдеться що в цілому негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами України за підсумками 2014 року, за даними Держстату, скоротилося в 29 разів і становить 468,3 мільйонів доларів, тоді як у 2013 році баланс зовнішньої торгівлі товарами був зведений з дефіцитом у 13,5 мільярдів доларів.

  Повідомляється, серед найбільших країн-партнерів експорт товарів збільшився до Італії - на 5,7%, Єгипту - на 5,3%, Польщі - на 3,9% і Німеччини - на 2,5%. Одночасно експорт скоротився до Росії на 33,7%, Білорусі - на 16,7%, Індії - на 7,1% і Туреччини - на 5,1%.

  Попередній матеріал
  Для отримання допомоги на наступні півроку переселенці вже тепер мають звернутися до органів соцзахисту - Мінсоцполітики
  Наступний матеріал
  Близько 100 кримських татар прийшли підтримати канал ATR, який може припинити мовлення 1 квітня

  Порошенко поскаржився, що товарообіг України з Митним союзом скоротився на 30%

  Казахстан хоче обмежити імпорт російських товарів

  Імпортери в Росії побоюються, що в Росії можуть зникнути товар из полиць магазинів

  Росія заборонила імпорт української сої, кукурудзи та соняшника