Фото economist.com

The Economist пояснив, що може дати поштовх глобальній кризі

  Ринки, що розвиваються, намагаються впоратися з тягарем надмірних боргів і уповільненням зростання, а в цей час зростає інфляція і обвалює їх валюти. Сподіватися можна тільки на економіку США

  Проблеми країн, що розвиваються, в сукупності з бідами єврозони й уповільненням зростання економіки США можуть дати поштовх глобальній кризі, повідомляє УНІАН з посиланням на The Economist.

  Друга економіка світу – Китай – стала головною причиною тривог, які поки що не вдалося розвіяти. Китайське зростання скоротилося, а біржі бояться подальшого обвалу через проблеми інших країн. Навіть якщо промислова активність збережеться на нинішньому рівні, страхи залишаться через борговий тягар. Криза єврозони відійшла на другий план, але це не означає, що вона вирішена. Європейські проблеми просто переросли у хронічні.

  Тому сподіватися можна тільки на економіку США, яка, здається залишається сильною. Ринок нерухомості демонструє мало ознак ослаблення, кількість робочих місць зростає. Але незважаючи на все це, помітні і сигнали, які свідчать про насування рецесії. Так, зростання економіки США уповільнилося в четвертому кварталі 2015 року. Заробітки корпорацій зменшуються. Індекси бірж вище норми. Але умови кредитування для великих компаній, згідно з даними Федерального резерву, посилилися. І якщо придивитися до виробничого індексу, то він скоротився в січні.

  Серед інвесторів популярний песимізм. Вони бояться, що коли рецесія настане повною мірою, в політиків навіть не буде інструментів, щоб з нею впоратися. Короткострокові процентні ставки в багатих країнах світу близькі до нуля. Тому підбадьорити кредитування зниженням ставок не вдасться. Довгострокові процентні ставки також низькі. Зменшення податків і стимуляція споживання все ще може бути порятунком. Однак інвестори вважають, що американський уряд навряд чи піде на це, попри те, що державний борг США зріс. 

  За інформацією видання, чиновники розвинених країн можуть виявитися беззахисними перед новими загрозами світовій економіці. Вибір для політиків у боротьбі з новою економічною кризою можна розділити на дві частини. Перша частина – це дії, покликані запевнити, що центральні банки будуть націлені на пожвавлення економічних процесів. Друга - це гнучка і дуже точна фіскальна політика. Обережно відібрані і втілені структурні реформи можуть стати стимулом для зростання в короткостроковій перспективі і полегшенням умов для відновлення у довгостроковій. І такі заходи будуть ще привабливішими, якщо їх одночасно втілюватимуть інші розвинені країни. Також центральні банки можуть купити більше цінних паперів високої прибутковості, щоб стабілізувати світову економіку.

  Ситуація банків у єврозоні значно гірше, оскільки вони будуть обережно оцінювати те, скільки грошей вони насправді можуть видати у формі кредитів, незважаючи на те, наскільки ефективними будуть ці гроші. Останні дані про залучення свіжих капіталів у європейських банкірів значно гірші, ніж у їхніх американських колег.

  Водночас, голова Bank for International Settlements Хуе Сон Шин порадив банкам єврозони не намагатися стримати відплив капіталів, щоб можна було звільнити поле для національних банків. Також він зазначив, що європейські банки досі виплачують дивіденди за своїми цінними паперами і не домовляються про скорочення виплат. Це означає, що у єврозони є можливість наростити капітал власними силами і вийти з кризи.

  Нагадаємо, The Economist - впливовий щотижневий англомовний журнал, що публікується у Великій Британії з 1843 року. 

  Як повідомляв 5.ua, 19 лютого 2016 року Крістін Лагард очолюватиме МВФ до 2021 року

  Попередній матеріал
  Порошенко закликав Раду взяти на себе відповідальність, "а не займати страусину позицію"
  Наступний матеріал
  Порошенко: Ми матимемо той темп реформ, якого сьогодні потребує Україна
  Теги:
  Loading...

  Долар і євро знову подорожчали

  Нафта дешевшає через відправку іранського танкера до Європи

  Перший контейнерний поїзд по новому "Шовковому шляху" прибув на кордон з Китаєм