5 канал

Ситуація в IT-секторі нормалізовується, але обшуки тривають - експерт

Після втручання народних депутатів та вчорашньої зустрічі з міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавічусом, контактів з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим ситуація в IT-секторі нормалізовується.

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" повідомив директор асоціації "Інформаційні технології України" Віктор Валєєв.

"Після втручання народних депутатів, після вчорашньої зустрічі з міністром економічного розвитку і торгівлі, контактів з міністром внутрішніх справ ситуація трохи нормалізувалися, хоча повідомили про те, що сьогодні був ще один обшук в одній з компаній провайдерів, тобто в суміжному секторі", - зазначив він.

За словами Валєєва, якщо не притягти до відповідальності усіх причетних осіб до незаконних обшуків IT-компаній, це буде сигналом для зупинки інвестицій до цього сектору. "Є певний список людей, це і слідчі, це і прокурори, це і судді, які приймали відповідні ухвали на підставі клопотань слідства. Якщо по цим людям протягом певного часу, мені здається, що місяця-двох достатньо для проведення службових розслідувань, не буде проведено певних дій, вони всі залишаться на своїх місцях - це буде прямий сигнал для IT-сектору в глобальному форматі про те, що Україна не є дружньою локацією для IT-бізнесу", - зауважив він.

Експерт також наголосив: "Ситуацію сьогодні необхідно регулювати, необхідні відповідні дуже серйозні посили керівництва держави, в тому числі, це питання не тільки МВС, це питання і судової системи, це питання і прокуратури, тому аж до Президента мають бути зроблені заяви для того, щоб заспокоїти не тільки бізнес, а й співробітників IT-компаній. Тому що ці люди дуже мобільні, і вони бачать, що держава не надає їм належної уваги, тому в них виникає бажання залишити країну".

Нагадаємо, в останні місяці зросла кількість обшуків компаній IT-сектора правоохоронними органами, які вилучають їх майно і часто паралізують роботу. 

Попередній матеріал
Пайєтт засудив рішення бойовиків про вигнання міжнародних організацій з окупованої території
Наступний матеріал
Умеров: брак продуктів у Криму відчуватиметься через декілька днів
Теги:
Loading...