Суд наказав стягнути з фірм братів Клюєвих майже мільярд

  ПАТ "Завод напівпровідників" і ПАТ "Актив-Страхування" мають сплатити "Державному експортно-імпортному банку України" кредитну заборгованість на суму 989,37 млн гривень.

  Таке рішення ухвалив Вищий господарський суд України, передає "Укрінформ". Суд встановив, що в 2009-2010 роках державний "Укрексімбанк" та "Завод напівпровідників" Клюєвих в рамках генеральної угоди уклали сім кредитних договорів. В 2009 році задля забезпечення повернення кредиту був укладений договір поруки, за якими "Актив-Страхування" зобов’язалося солідарно відповідати за своєчасне та повне виконання позичальником своїх зобов’язань. Після низки угод кредитна лінія склала 230 млн євро. Підписані кредитні угоди мали різний строк повернення, самий пізній – березень 2017 року.

  У червні 2014 року держбанк звернувся до господарського суду з позовом, в якому вказав, що позичальник прострочив виплату кредиту за договором №4, строк погашення якого закінчився в березні 2014 року. Крім того, позичальник заборгував по відсотках та комісії. Загальна сума боргу на 17 жовтня 2014 року склала 16,99 млн євро, 25,46 млн дол., та 34,73 млн грн. За сьогоднішнім курсом НБУ, це дорівнює 989,37 млн грн.

  Господарський та апеляційний суди позов "Укрексімбанку" задовольнили, оскільки позичальник та поручитель не робили спроб погасити борг.

  Попередній матеріал
  ЗМІ: лев із Тбіліського зоопарку вбив людину
  Наступний матеріал
  П'ятеро бійців тяжко поранені, мирний мешканець підірвався на розтяжці - Москаль